کد خبر 56501

بانک بزرگ بین‌المللی «بانک آو آمریکا» پیش‌بینی خود از رشد اقتصاد جهانی در سال جاری را از 3.6 درصد به 3.3 درصد کاهش داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از بلومبرگ، «بانک آو آمریکا» که یک بانک بزرگ بین‌المللی است پیش‌بینی خود از رشد اقتصاد جهانی در خلال سال جاری و سال بعد را کاهش داد.

این بانک اعلام کرد که بی‌ثباتی تجاری در نتیجه جنگ تجاری آمریکا و چین منجر به کاهش چشم‌انداز رشد اقتصاد جهانی توسط این بانک شده است.

گروهی از اقتصاددانان این بانک به سرپرستی «ایثن هریس» اعلام کردند که رشد اقتصاد جهانی هم در ادامه سال جاری و هم سال بعد حدود 3.3 درصد خواهد بود.

انتشار پیش‌بینی‌های جدید این بانک بزرگ در حالی است که پیش از این رشد اقتصادی جهان در سال جاری را 3.6 درصد و برای سال بعد حدود 3.7 درصد پیش‌بینی کرده بودند.

بسیاری از بانک‌های مرکزی دنیا نسبت به کاهش رشد اقتصاد جهانی هشدار داده‌اند و در همین راستا اکثر کشورها سیاست کاهش نرخ بهره را برای جلوگیری از ایجاد رکود در کشورهایشان در پیش گرفته‌اند.

به عنوان مثال استرالیا سیاست کاهش نرخ بهره را به جایی رساند که اکنون با 1 درصد کمترین نرخ بهره تاریخ کشور را لمس کرده است که پیش از این سابقه نداشته است.

همچنین فدرال رزرو آمریکا قصد دارد که نرخ بهره را در انتهای جولای کاهش دهد و به همین دلیل دلار روندی نزولی را روز جمعه برای سومین روز متوالی سپری کرد.

آمارهای اقتصادی کشور چین نیز وضعیت جالبی ندارند به طوری که جنگ تجاری این کشور با ایالات متحده در ضعف اقتصادی این کشور تأثیرگذار بوده است.

 

ارسال نظر

تازه ها