کد خبر 56491

بازارهای سهام آمریکا نسبت به سخنان رئیس فدرال رزرو امریکا واکنش مثبت نشان دادند و روز جمعه را همگی بر مدار صعود طی کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شاخص‌های سهام در آمریکا به دلیل سخنان جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا در برابر کمیته بانکداری مجلس سنای آمریکا و اشاره‌های وی مبنی بر احتمال کاهش نرخ بهره در انتهای جولای روند مثبتی را دیروز طی کردند.

جروم پاول طی شهادت دو روزه خود در مجلس سنا ضمن اینکه گزارش شش ماهه خود را از وضعیت اقتصادی و همچنین چشم‌انداز آمریکا ارائه کرد از تشکیل جلسه توسط کمیته بازار آزاد فدرال رزرو در انتهای ماه جولای خبر داد و گفت احتمال کاهش نرخ بهره وجود دارد.

به دنبال صحبت‌های پاول شاخص دلار در برابر ارزهای دیگر افت کرد به طوری که پایین‌ترین مقدار خود در سه هفته اخیر در برابر ین و فرانک سوئیس تجربه کرد.

روز جمعه 12 جولای شاخص داوجونز آمریکا با وجود چشم انداز وخیم اقتصاد جهانی رشد کرد و به بالاترین مقدار خود در تاریخ رسید.

میانگین صنعتی داوجونز حدود 0/8 درصد یعنی 244 واحد افزایش یافت و به 27303 واحد و این در حالی است که شاخص S &  P 500 14 واحد یعنی معادل 0/5 درصد رشد کرد.

Capture6767676

شاخص نزدک کامپوزیت نیز 48 واحد یعنی 0/6 درصد رشد کرد.

 

ارسال نظر

تازه ها