کد خبر 56481

در چند روز گذشته با اوج گیری تنش ها میان سوریه و داعشی ها در شهرک های الحمامیات و حماه ، بالاخره سوری ها توانستند این مناطق را در دست گرفته و پیروز شوند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد و به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یگان‌های ارتش پس از یک روز عقب نشینی از شهرک الحمامیات به پایگاه‌های دفاعی خود در اطراف این شهرک، در واکنش به حملات خشونت‌آمیز نیروهای دو گروه تروریستی جبهه‌النصره و حزب اسلامی ترکستان با تابعیت‌های چچنی و چینی، ضدحملاتی را علیه پایگاه‌های این گروه‌های مسلح آغاز کردند.

شهرک الحمامیات در مسیر استراتژیک "محرده السقیلبیه" میان دو شهرک محرده و السقیلبیه در حومه شمال غربی حماة قرار دارد.

گردان‌های العصائب الحمرا (متشکل از نیروهای مسلح خارجی و عربی در جبهه‌النصره) گروهی را در جبهه‌النصره تشکیل داده است که در میان آنها نظامیانی با تابعیت‌های آسیایی، اروپایی و عربی نیز حضور دارند.

همچنین یگان‌های ارتش با حملات گسترده نیروهای خارجی گروه‌های تروریستی در محورهای مختلف به سمت محور الحمامیات مقابله کردند و با آنها وارد درگیری‌های خشونت‌آمیزی شده و تعدادی خودروهای زره‌پوش و تجهیزات آنها را منهدم و خسارت‌های سنگینی بر تجهیزات و نیروهای آنها وارد کردند.

طبق اطلاعات میدانی به دست آمده، گروه‌های تروریستی در حملات خود از تسلیحات به‌روز و خودروهای چرخ‌دار زره پوش استفاده کردند که از دولت ترکیه دریافت کرده بودند و با هدف نفوذ از طریق این محور و کنترل بر تپه الحمامیات، گروهی از تروریست‌های انتحاری خارجی را به کار گرفتند اما یگان‌های ارتش این حملات را ناکام گذاشته و چندین کشته در میان آنها برجای گذاشتند.

منابع محلی متعدد اخیراً گفته بودند، دولت ترکیه گروه‌های تروریستی جبهه‌النصره و گروه‌های تروریستی وابسته به خود را به خودروهای چرخ‌دار زرهی، تسلیحات ضدتانک و موشک‌های هدایت شونده مجهز کرده است و این گروه‌های تروریستی را وادار کرده برای نفوذ به خطوط درگیری‌ها، به پایگاه‌های ارتش سوریه حمله کنند.

یگان‌های ارتش هم عملیات خود را علیه پایگاه‌ها و تحرکات تروریست‌های جبهه‌النصره در حومه جنوبی ادلب؛ محل استقرار گروه‌های تروریستی با استفاده از تسلیحات توپخانه‌ای و موشکی ادامه دادند و چندین کشته و زخمی برجای گذاشتند.

از سوی دیگر، گروه‌های تروریستی در دو شهرک الهبیط واقع در جنوب ادلب و کفرزیتا در حومه شمال غربی حماة با موشک شهرک کرناز را مورد حمله قرار دادند و در اثر آن شش غیرنظامی زخمی و خسارت‌هایی به اموال و منازل ساکنان این شهرک وارد شد.

تروریست‌های جبهه‌النصره با موشک به شهر سلحب در جنوب غرب سهل الغاب و روستای البحصه در منطقه السقیلبیه حمله و خسارت‌هایی به منازل اهالی آن وارد کردند.

یگان‌های ارتش مستقر در حومه حماة نیز ضمن هدف قرار دادن سکوهای پرتاب این موشک‌ها، این سکوها و مناطق امن آنها را منهدم کردند.

در جریان حملات تروریست‌های جبهه‌النصره به السقیلبیه در حماة دو غیرنظامی کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

گروه‌های تروریستی مستقر در منطقه کاهش تنش روزانه مناطق امن در حومه شمال غربی را با موشک مورد هدف قرار می‌دهند که در اثر آن تعدادی غیرنظامی کشته شده‌اند و در میان آنها زنان و کودکان نیز قرار دارند.

 

ارسال نظر

تازه ها