کد خبر 56477

دلار به دلیل احتمالا کاهش نرخ بهره در ماه جولای برای سومین روز متوالی روز جمعه افت کرد و پایین‌ترین مقدار خود در برابر ین ژاپن و فرانک سوئیس را در سه هفته اخیر سپری کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، دلار به دنبال انتظارات کاهش نرخ بهره در خلال همین ماه جولای برای سومین روز متوالی روز جمعه کاهش یافت.

قرار است کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا طی همین ماه جولای دوباره جلسه برگزار کند.

شاخص دلار که تغییرات دلار را در برابر شش ارز دیگر اندازه‌گیری می‌کند حدود 0/1 درصد کاهش یافت و به 97 واحد رسید که در خلال سه هفته گذشته بدترین میزان افت در برابر ین و فرانک سوئیس محسوب می‌شود.

کاهش دلار بعد از انتشار داده‌های مربوط به شاخص قیمت تولیدکننده رخ داد. این شاخص حکایت از افزایش 0/1 درصدی نسبت به ماه می داشت و در یک سال گذشته نیز نشان از افزایش 1.7 درصدی داشت.

«جو مانیمبو» تحلیل‌گر بازار در شرکت «وسترن یونیون» در نیویورک گفت افزایش شاخص قیمت تولیدکننده تأثیری بر افزایش انتظارات کاهش نرخ بهره ندارد.

انتشار داده‌های شاخص قیمت تولیدکننده بعد از انتشار داده‌های CPI انجام شد که طی آن شاخص قیمت مصرف‌کننده 0/3 درصد در ماه ژوئن افزایش یافت که بالاترین میزان افزایش از ژانویه 2018 محسوب می‌شود.

افزایش شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا بازدهی اوراق خزانه را افزایش داد اما بازار هنوز هم انتظار کاهش نرخ بهره در انتهای ماه جولای را دارد.

شهادت دو روزه جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا در مجلس سنا و در برابر کیمته بانکداری سنا نیز احتمال کاهش نرخ بهره در انتهای ماه جولای را تأیید کرد.

اما «جین فولی» استراتژیست ارشد فارکس در «رابوبانک» در لندن معتقد است که کاهش نرخ دلار به آن شدتی که بسیاری پیش‌بینی می‌کنند، نیست چرا که سایر بانک‌های مرکزی نیز قصد دارند که نرخ بهره را کاهش دهند.

 

ارسال نظر

تازه ها