کد خبر 56274

معاون سخنگوی دولت آلمان از پاسخگویی به پرسشی درباره وضعیت پزشکی صدراعظم این کشور، طفره رفت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ولریک دمر، معاون سخنگوی دولت آلمان، امروز (چهارشنبه) از پاسخگویی به پرسشی درباره وضعیت پزشکی آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور، طفره رفت.

دمر سعی کرد به پرسشی درباره اینکه مرکل پس از لرزش‌های اخیرش که آخرین آن امروز صبح در دیدار با نخست‌وزیر فلاند رخ داد تحت آزمایشات پزشکی قرار گرفته است یا خیر، پاسخ ندهد.

او در نشست خبری خود با خبرنگاران وقتی که با پرسشی در خصوص دلیللرزش‌های اخیر مرکل و همچنین اینکه آیا صدراعظم آلمان برای درمان این مشکل به پزشک مراجعه کرده است یا خیر روبرو شد، گفت: «در رابطه با سلامت صدراعظم تا آنجا که می‌توانستم و ممکن بود پاسخ گفتم. صدراعظم حالشان خوب است و دیدار ایشان با نخست‌وزیر فلاند طبق برنامه انجام شد».

آنگلا مرکل ۶۴ ساله امروز صبح در مراسم استقبال از «آنتی رینه» نخست‌وزیر فلاند، در برلین بار دیگر دچار لرزش‌های شدید شد. در یک ماه گذشته، این سومین بار است که صدراعظم آلمان در یک دیدار رسمی دچار رعشه می‌شود.

این بار رعشه‌های مرکل که تقریبا یک دقیقه به طول انجامید شدیدتر از دفعات پیشین بود. نماینده مطبوعاتی دولت آلمان بلافاصله پس از این اتفاق اعلام کرد حال مرکل خوب است و مشکل خاصی وجود ندارد. نخستین بار مقامات دفتر مرکل کم‌آبی و تشنگی را علت این لرزش‌ها اعلام کردند و بار دوم «دلایل روانشناختی» دلیل اصلی این اتفاق عنوان شد.

نخستین بار، در ۱۸ ژوئن سال جاری میلادی بود که مرکل هنگام دیدار با ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور جدید اوکراین، دچار رعشه‌های شدیدی شد. حدود یک هفته بعد، صدراعظم آلمان حین دیدار با «فرانک والتر اشتاین مایر»، رئیس‌جمهور این کشور بار دیگر دچار لرزش‌های شدید شد./ باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

تازه ها