کد خبر 56198

امانوئل بن مشاور دیپلماتیک امانوئل ماکرون وارد تهران شد و قصد دارد که با علی شمخانی و محمد جواد ظریف دیدار و گفتگو کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «امانوئل بُن» مشاور دیپلماتیک امانوئل ماکرون که به تهران سفر کرده امروز (چهارشنبه) با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، محمدجواد ظریف وزیر خارجه و سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه دیدار و گفتگو می کند.

بر همین اساس مشاور دیپلماتیک رئیس‌جمهوری فرانسه پیش از ظهر امروز با « دریابان علی شمخانی» نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفتگو خواهد کرد.

در این دیدار آخرین وضعیت پیگیری انجام تعهدات کشورهای اروپایی در برجام و مکانیزم های مقابله با تحریم های یکجانبه آمریکا مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. 
گفتنی است مقامات ایرانی طی هفته جاری تصریح کرده‌اند که ایران تنها زمانی اجرای تعهدات پیشین خود در برجام را از سر خواهد گرفت که سایر طرف‌های این توافق بین‌المللی نیز تعهدات خود را به انجام برسانند.
۱۶ تیرماه هم ایران وارد گام دوم کاهش تعهدات برجامی بر اساس تصمیم شورای عالی امنیت ملی شد.

وی بعدازظهر امروز ساعت ۱۵ نیز قرار است با ظریف دیدار کند.

این دومین سفر امانوئل بُن به تهران ظرف چند هفته‌ اخیر است. او روز چهارشنبه ۲۹ خرداد و دو روز بعد از اظهارات بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در اعلام شمارش معکوس از سوی ایران برای عبور حجم اورانیوم غنی شده ۳.۶۷ درصد از سقف ۳۰۰ کیلوگرم، به تهران سفر کرده بود. 

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها