کد خبر 56117

بازارهای سهام آسیا در آستانه شهادت امروز رئیس فدرال رزرو آمریکا منفی شدند و سرمایه‌گذاران منتظر هستند که اشاره‌های «پاول» به نرخ بهره چگونه است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازارهای سهام آسیا در آستانه جلسه رئیس فدرال رزرو باز هم ریزش کردند و این امر در حالی اتفاق افتاد بازارهای وال استریت نیز در محدوده قرمز معامله شدند.

امروز قرار است «جروم پاول» رئیس فدرال رزرو آمریکا در ساعت 5:15 دقیقه به وقت ایران شهادت بدهد و سرمایه‌گذاران منتشر اشاره‌های او به وضعیت نرخ بهره در آینده هستند.

همچنین عرضه‌کنندگان محصولات اپل در بازارهای آسیا – پاسیفیک در نتیجه ارزیابی منفی تحلیل‌گر شرکت «روزنبالت سکیوریتیز» از شرکت اپل ریزشی شدند. شرکت الکترونیکی TDK در توکیو ژاپن حدود 1.5 درصد ریزش کرد و شرکت Nidec که مقر ان در کیوتو است نیز به دنبال آن 1.8 درصد افت سهام را تجربه کرد.

سهام شرکت اپل در آمریکا نیز بیش از همه سقوط کرد به طوری که 2 درصد از ارزش خود در بازارها از دست داد.

تحلیل‌گر شرکت «روزنبالت سکیوریتیز» در گزارشی که روز دوشنبه منتشر شد اعلام کرد اپل در نیمه دوم سال ناامیدکننده خواهد بود به گونه‌ای که آیفون‌های xs این شرکت بدترین فروش تاریخ اپل را رقم خواهند زد. با اینکه تحلیل‌گرانی که پیشنهاد خرید سهام اپل را کرده بودند بسیار بیش از تحلیل‌گرانی بودند که پیشنهاد فروش ارائه کردند اما شرکت اپل به صحبت‌های این تحلیل‌گر گوش داد و بخشی از ارزش خود را از دست داد.

 

ارسال نظر

تازه ها