کد خبر 56086

یکی از تحلیل‌گران شرکت «روزنبالت سکیوریتیز» بر این عقیده است که در ادامه سال فروش شرکت اپل ناامیدکننده خواهد بود به طوری که احتمالا محصول جدید آن یعنی XS بدترین فروش تاریخ اپل را تجربه خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان ان، سهام شرکت اپل روز دوشنبه بعد از ارزیابی یکی از تحلیل‌گران شرکت «روزنبالت سکیوریتیز» (Rosenblatt Securities ) مبنی کاهش رتبه سهام این شرکت روندی نزولی طی کرد و بیش از 2 درصد فروریخت.

طبق داده‌هایی که شرکت «ریفینیتیو» از 44 تحلیل‌گر ارائه کرده است، سه تحلیل‌گر سهام شرکت اپل را منفی ارزیابی کردند و آن در وضعیت فروش قرار داده‌اند در حالی که 18 نفر از تحلیل‌گران در ارزیابی خود از سهام این شرکت گفته‌اند نه در وضعیت فروش قرار دارد و نه در وضعیت خرید. بدین معنی کسی که این سهم را در اختیار دارد آن را نگه دارد و کسی هم که در این شرکت سرمایه‌گذاری نکرده است نسبت به خرید سهام این شرکت اقدام نکند.  23 نفر از تحلیل‌گران نیز پیشنهاد خرید سهام این شرکت را ارائه کرده‌اند.

اپل از ابتدای سال تاکنون حدود 25 درصد رشد داشته که یکی از بهترین شرکت‌ها در شاخص «داوجونز» محسوب می‌شود.

Capture

اما دلیل سقوط سهام اپل تحلیل «یون ژانگ» از مؤسسه مالی «روزنبالت سکیوریتیز» بود. وی در گزارشی که روز دوشنبه منتشر کرد بر این عقیده است فروش «آیفون‌های» جدید این شرکت در ادامه سال ناامیدکننده خواهد بود، فروش «آیپاد» نیز در نیمه دوم سال کاهش پیدا خواهد کرد و فروش سایر محصولات از قبیل «هوم‌پاد»، «ایرپاد» و «آی واچ» نیز در درآمد کلی شرکت اپل معنادار نخواهد بود.

وی همچنین در ادامه گزارش خود نوشت: «احتمالا میزان فروش محصول جدید اپل تحت عنوان XS یکی از بدترین فروش‌ها در تاریخ اپل خواهد بود».

«دان ایوز» تحلیل‌گر شرکت خدمات مالی «ودبوش» برعکس دید مثبتی نسبت به سهام اپل دارد و معتقد است که تقاضای چین در آینده این شرکت را تحت تأثیر قرار خواهد داد به ویژه این که قیمت محصولات اپل در این کشور کاهش پیدا کرده است.

اما شرکت اپل به تحلیل‌گر شرکت «روزنبالت سکیوریتیز» واکنش نشان داد و سهام این شرکت حدود 2 درصد سقوط کرد. این تحلیل‌گر پیش‌بینی کرده است حدود 60 تا 70 میلیون چینی در طی 12 ماه یا 18 ماه آینده نیاز به ارتقای آیفون‌های جدید خود دارند و احتمالا فروش XS در این کشور افزایش پیدا خواهد کرد.

 

ارسال نظر

تازه ها