کد خبر 56077

دونالد ترامپ از تصمیم خود برای روز استقلال سال آینده خبر داد و گفت: سال آینده با پیروزی در انتخابات آمریکا برای روز استقلال جشن برگزار خواهم کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا "جمعیت باورنکردنی، بزرگ و زیبای" حاضر در مراسم روز استقلال را به رخ کشید و گفت: با توجه به موفقیت عظیم مراسم روز استقلال تصمیم گرفته‌ایم در سال آینده نیز این مراسم را تکرار کنیم و شاید بتوان گفت در آینده قابل پیش‌بینی همین کار را خواهیم کرد.

او همچنین اظهار کرد که قصد دارد چنین برنامه‌هایی را در راس بررسی‌های کاخ سفید درباره دستورکار دولتش قرار دهد.

به گزارش پایگاه خبری هیل، این ایده می‌تواند تعجب دموکرات‌ها را که نگرانی‌های زیادی را درخصوص مراسم زور استقلال ترامپ مطرح کرده‌اند، در پی داشته باشد. از جمله نگرانی‌های دموکرات‌های درخصوص این مراسم می‌توان به مساله تامین مالی حضور گسترده نظامی اشاره کرد.

این در حالی است که نه وزارت کشور و نه وزارت دفاع آمریکا اطلاعات دقیقی درباره هزینه‌های این مراسم ارائه نکرده‌اند.

در همین حال، تام یودال و پاتریک لیهی و کریس وان هولن، سناتورهای دموکرات آمریکایی در نامه‌ای به جین دودارو، رییس دیوان محاسبات این کشور نوشته‌اند که نگران "انحراف در منابع محدود فدرال" برای برگزاری مراسم روز استقلال آمریکا در چهارم ژوئیه هستند.

این مقامات در نامه خود افزوده‌اند: علاوه بر این، نگران گزارش‌هایی هستیم که بیانگر دسترسی نهادهای سیاسی مانند کمیته ملی جمهوری خواهان به پارک "نشنال مال" هستند که نشانگر استفاده از منابع مالی مالیات‌دهندگان در راستای اهداف سیاسی است.

روزنامه واشنگتن پست هفته گذشته گزارش کرد که سازمان پارک‌های ملی آمریکا ۲.۵ میلیون دلار از بودجه خود را برای هزینه‌های مراسم روز استقلال صرف کرده است.

این سناتورهای از دیوان حسابرسی خواسته‌اند مبلغی که برای مراسم روز استقلال هزینه شده را تخمین بزند و به طور جداگانه تعیین کند که هر بخش از این هزینه مربوط به چه بخشی از این مراسم بوده است.

برخی از منتقدان اظهار کرده‌اند که ترامپ از چنین مراسمی برای سخنرانی‌هایی استفاده خواهد کرد که با کمپینش برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده همسو هستند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها