کد خبر 56071

قاضی فدرال رزرو طی اغلام حکمی یک شرکت روسی را متهم در پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا معرفی کرد.این شرکت روسی با ساخت اکانت حعلی باعث ایجاد محبوبیت دونالد ترامپ شده است.

به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، دبنی فردریش، قاضی منطقه‌ای آمریکا در حکم مورخ اول ژوئیه به دولت آمریکا هشدار داد: نقض‌های آتی از این حکم منجر به طیقی از تحریم‌های بالقوه می‌شود و از تذکر تا محرومیت از شغل را در بر می‌گیرد.

شرکت "مدیریت و مشورت کنکورد با مسوولیت محدود" که تحت مدیریت مردی نزدیک به یوجنی پریگوژین است که به عنوان سرآشپز پوتین هم شناخته می‌شود، به حمایت مالی چندین میلیون دلاری با استفاده از اسامی و حساب‌های کاربری غلط در شبکه‌های اجتماعی برای ارتقای جایگاه دونالد ترامپ به عنوان نامزد انتخابات ۲۰۱۶ متهم شد. این شرکت از این قاضی درخواست کرده بود تا دولت آمریکا را بابت بیان اظهارات زیان‌بار متهم بداند.

قاضی فردریش اعلام کرد، اظهارات ویلیام بار، دادستان کل آمریکا که آنچه را که کیفرخواست اظهار نکرده بود "تایید" کرد، مبنی بر اینکه کنکورد و فعالیت‌های آن "توسط دولت روسیه" مورد حمایت قرار گرفته‌اند، از اصول تخطی کرده است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها