کد خبر 56007

با رد درخواست آمریکا از آلمان

کشور آلمان درخواست رئیس جمهور آمریکا برای اعزام نیرو به سوریه رد کرد و سخنگوی این کشور گفت من می‌گویم که دولت به دنبال پیگیری اقدامات کنونی در ائتلاف ضد داعش است و این به نیروی زمینی ارتباطی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، آلمان  به رغم درخواست آمریکا برای اعزام نیروی زمینی به سوریه، تمایلی در تغییر ماموریت خود در سوریه ندارد.

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، «اشتفان‌ زایبرت» سخنگوی دولت آلمان امروز دوشنبه در جریان کنفرانس خبری هفتگی خود گفت: «من می‌گویم که دولت به دنبال پیگیری اقدامات کنونی در ائتلاف ضد داعش است و این به نیروی زمینی ارتباطی ندارد.»

این موضع‌گیری در شرایطی صورت می‌گیرد که پیشتر «جیمز جفری» نماینده ویژه آمریکا در سوریه، از آلمان درخواست کرد تا نیروهایی برای آموزش و نیز متخصص لوجستیک و فنی به سوریه اعزام کند تا به نیروهای کرد دموکراتیک سوریه (SDF) برای مبارزه با گروه‌های تروریستی داعش (IS) به سوریه کمک کنند.

وی روز جمعه به برلین رفته بود تا از آلمانی‌ها بخواهد با کمک‌های نظامی و مالی از آمریکا حمایت کنند. او در این مورد گفت: «ما در جستجوی داوطلب‌هایی هستیم که می‌خواهند اینجا  به همراه دیگر شرکای ائتلاف مشارکت داشته باشند.» جفری همچنین گفت که به تعداد مشخصی از نظامیان اشاره نکرده است. 

این موضع‌‌گیری آلمان در شرایطی صورت می‌گیرد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آلمان از «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان می خواهد که نقش نظامی پر‌رنگ‌تری در غرب‌آسیا ایفا کند.

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها