کد خبر 55961

آمریکا از آلمان خواست تا برای حفظ خاورمیانه نیروهای نظامی خود را به سوریه بفرستد، اما این موضوع با مخالفت آلمان روبرو شده است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد،  همزمان با تلاش‌های واشنگتن برای خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه، جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه به روزنامه آلمانی "دی ولت" گفت: ما خواستار نیروهایی زمینی از سوی آلمان (در سوریه) هستیم تا جایگزین بخشی از سربازان ما شوند.

جفری که برای حضور در مذاکرات سوریه در برلین حضور داشت، اظهار کرد، از آلمان انتظار دارد که در ماه جاری میلادی در این باره پاسخ بدهد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، جفری افزود: ما به دنبال داوطلبانی هستیم که در کنار دیگر شرکای ائتلاف مبارزه با داعش در سوریه حضور پیدا کنند.

با این حال سوسیال دموکرات‌ها که شرکای ائتلاف آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان هستند، به روشنی به این درخواست پاسخ منفی داده‌اند.

تورستن شفر گومبل، یکی از اعضای رهبری موقت حزب سوسیال دموکراتیک آلمان در توییتر نوشت: ما در هیچ‌گونه حضور نیروهای زمینی آلمانی در سوریه شرکت نخواهیم کرد.

وی افزود: فکر نمی‌کنم دیگر شرکای ائتلاف حاکم نیز خواستار حضور در چنین اقدامی باشند.

با این حال، یوهان وادفول، معاون رهبری محافظه‌کاران در پارلمان آلمان به خبرگزاری آلمان گفت: این کشور نباید درخواست آمریکا برای اعزام نیروها را رد کند. در این منطقه (سوریه) بر سر امنیت ما –نه امنیت آمریکایی‌ها- تصمیم‌گیری می‌شود.

علاوه بر حزب سوسیال دموکرات، سبزها، حزب دموکراتیک آزاد و حزب چپ نیز از مرکل خواسته‌اند که درخواست آمریکا را رد کند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها