کد خبر 55920

یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله از شلیک دو فروند موشک بالستیک «زلزال-۱» به سمت مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی در تعز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  نیروهای ارتش یمن و انصارالله روز یکشنبه دو فروند موشک بالستیک «زلزال-۱» را به سمت مواضع ائتلاف سعودی در منطقه «الوازعیه» در تعز (جنوب غرب) شلیک کردند.

گروه اطلاع‌رسانی نظامی ارتش یمن و انصارالله گزارش داد که در این دو حمله موشکی، شماری از شبه‌نظامیان کشته و یا زخمی شدند.

نیروهای یمنی دیشب نیز یک فروند موشکی زلزال-۱ را به سمت مزدوران در منطقه قعطبه در استان الضالع شلیک کرده بودند.

کشته و زخمی شدن شبه‌نظامیان به دست تک‌تیراندازان یمن

نیروهای تک‌تیرانداز ارتش یمن و انصارالله دیشب(شنبه شب) طی عملیاتی، در محور حیران در استان حجه (غرب)، هفت نفر از غیرنظامیان را کشته و زخمی کردند.

دو نفر از شبه نظامیان نیز امروز(یکشنبه) به دست نیروهای تک تیرانداز در استان تعز واقع در جنوب غرب یمن کشته و دو خودروی نظامی آنها منهدم شدند.

حملات ائتلاف سعودی به یمن به بهانه بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن، پنج سالی است که آغاز شده و تاکنون موجب کشته و زخمی شدن هزاران نفر از مردم این کشور شده است.

عملیات‎های تک تیراندازان یمن در جبهه های داخلی و مرزی این کشور از ابتدای سال جدید میلادی افزایش پیدا کرده است و تاکنون صدها نفر از نظامیان ارتش عربستان و شبه نظامیان ائتلاف سعودی کشته و زخمی شده‌ند./ فارس

 

ارسال نظر

تازه ها