کد خبر 55847

4 سرباز رژیم صهیونیستی در تنش های قدس شمالی مجروح شده و به کشور خود بازگردانده شدند.این تنش ها در حال حاضر در حال افزایش است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، روزنامه هاآرتص به نقل از موسسه "ستاره سرخ داوود" از زخمی شدن چهار تن مذکور خبر داد و روزنامه یدیعوت آحارونوت نیز نوشت، به نظر می‌رسد، عملیات زیرگیری با خودرو یک پس زمینه ناسیونالیستی داشته است و خودرویی که دست به این عملیات زده، از محل سانحه گریخته است.

پلیس رژیم صهیونیستی هم اعلام کرد، خودروی فلسطینی تلاش کرد نیروهای پلیس در نزدیکی شهرک حزما در شمال قدس را زیر بگیرد. پلیس این رژیم در بیانیه‌ای اعلام کرد، خودروی فلسطینی به سمت ایست بازرسی حزما در حال حرکت بود و به دستور نیروی پلیس برای توقف عمل نکرده و با هدف زیرگیری، به حرکت خود ادامه داد. ارتش اسرائیل به دنبال راننده این خودرو است.

شایعات درباره تعداد زخمی شدگان این حادثه متناقض است، رسانه‌های اسرائیل از وجود زخمی‌ها خبر می‌دهند در حالی که پلیس اظهارات پیرامون وجود زخمی‌ها را رد می‌کند.

در این راستا، رسانه‌های اسرائیلی از زخمی شدن یکی از نیروهای این رژیم خبر داد و ارتش هم ورودی‌های ایست بازرسی حزما را به منظور جست‌وجوی راننده خودرو بسته است. همچنین نیروهای اشغال‌گر رژیم صهیونیستی شهرک حزما را محاصره کرده، در خیابان‌های اصلی حزما مستقر شده‌اند و از ورود و خروج فلسطینیان در شهرک حزما ممانعت می‌کنند.

به گزارش منابع فلسطینی، نیروهای اشغال‌گر تردد خودروهای شهروندان در خیابان اصلی حزما را ممنوع کرده‌اند؛ مساله‌ای که موجب ایجاد بحران عبور و مرور شده است. همچنین نیروهای رژیم صهیونیستی معمولاً ورودی طبلاس در نزدیکی شهرک حزما را می‌بندند تا در میان فلسطینیان رعب و وحشت ایجاد کنند. این منابع احتمال دادند، عملیات زیرگیری تنها یک حادثه باشد و آنگونه که پلیس اسرائیل ادعا می‌کند یک عملیات برنامه‌ریزی شده نیست.

سخنگوی ارتش اسرائیل در این راستا اعلام کرد، عملیات جست‌وجو به دنبال این حادثه در حال انجام است. رسانه‌ها مدعی‌اند، ارتش رژیم صهیونیستی عامل این حادثه و پدرش را بازداشت کرده است.

همچنین جنبش حماس به عنوان واکنش به اقدامات مستمر اسرائیل برای یهودی‌سازی قدس و بیرون کردن فلسطینیان از محل سکونت خود، خواستار احیای مقاومت و عملیات شهادت‌طلبانه در قدس شد.

حازم قاسم، سخنگوی این جنبش گفت، عملیات علیه سربازان ارتش اشغال‌گر در قدس در واقع ادامه انقلاب مردم فلسطین در این شهر اشغالی است. فلسطینیان در قدس مبارزه می‌کنند تا اشغال‌گران را بیرون کنند و ماهیت فلسطینی عربی قدس را حفظ کنند. عملیات مداوم مقاومت به ویژه در قدس برای حفاظت از حقوق فلسطینیان است که مرزهای این شهر را در راه آزادی سازی کامل آن ترسیم می‌کند.

 

ارسال نظر

تازه ها