کد خبر 55819

وقوع زلزله شدید در کالیفرنیای آمریکا موجب تعطیلی یک پایگاه نظامی مهم نیروی دریایی این کشور شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وقوع زلزله 6.4 ریشتری در کالیفرنیای آمریکا که از آن به عنوان قوی‌ترین زمین لرزه از سال 1999 به این سو در این منطقه یاد می‌شود، به بسته شدن یک مرکز مهم نیروی دریایی آمریکا منجر شد.

خبرگزاری «اسپوتنیک» شنبه شب به وقت تهران به نقل از شبکه «فاکس نیوز» نوشت که پایگاه دریایی «چاینا لیک» از روز جمعه برای بررسی‌های امنیتی پسا زلزله بسته شد. این پایگاه در 150 مایلی از مرکز زلزله قرار دارد و اگر چه تلفات  و آسیبی از این مرکز گزارش نشده ،  اما هیچگونه اطلاعات فوری نیز در مورد آسیب‌های احتمالی به  تسهیلات  این پایگاه نیز گزارش نشده است.

 بر اساس این گزارش، زمین‌لرزه‌ای به قدرت 6.4 ریشتری صبح پنجشنبه (به وقت محلی) جنوب کالیفرنیا را لرزاند. این زمین‌لرزه بزرگترین زلزله در طول دو دهه اخیر در منطقه یاد شده بوده است.  روزنامه «لس‌آنجلس‌تایمز» نیز در این باره  نوشت  که شدت زمین‌لرزه به حدی بود که  بخش‌هایی از شهر «لاس‌وگاس» تا «لانگ بیچ» را لرزاند.

 به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، تیم بازرسی شامل پرسنل سازمان زمین شناسی ایالات متحده و کالیفرنیا در حال بررسی اوضاع هستند و این پایگاه نظامی تا ساعت 5 صبح روز دوشنبه هفته جاری بسته خواهد بود. در این پایگاه  کار تحقیقات، آزمایش‌ و ارزیابی بر ماموریت‌های دریایی و تسلیحات بخش هوا دریای  نیروی دریایی آمریکا صورت می‌گیرد.

آنطور که وبگاه «دیفنس بلاگ» نوشته 85 درصد  ماموریت‌های تحقیقی،  آزمایش و ارزیابی سلاح و تجهیزات نظامی نیروی دریایی آمریکا در پایگاه چاینا لیک صورت می‌گیرد. در این پایگاه 2132 ساختمان و تسهیلات نظامی ، تحقیقاتی وجود دارد./ فارس

 

 

ارسال نظر

تازه ها