کد خبر 55783

عراق درباره شایعه منتشر شده از روابط او با اسرائیل گفت: هیچگاه با اسرائیل صلح نکرده و وارد روابط نخواهیم شد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، احمد الصحاف، سخنگوی وزارت خارجه عراق امروز (شنبه) در بیانیه‌ای اظهار کرد: بار دیگر تاکید می‌کنیم موضعگیری عراق درباره مساله فلسطین همان موضعگیری اولیه و تاریخی در مخالفت با اشغالگری اسرائیل و مصادره اراضی کشورهای عربی است و ما هیچ‌گونه روابطی را با اشغالگران برقرار نمی‌کنیم و به اصل تحریم پایبند هستیم.

الصحاف گفت: عراق در تمامی محافل منطقه‌ای و بین‌المللی و در طول تاریخ حامی مساله فلسطین و مبارزات فلسطینی‌ها و حقوق آنها بوده و حتی یک روز هم از موضعگیری‌های خود دست برنمی‌دارد، عراق تمامی مظاهر عادی‌سازی روابط با این رژیم اشغالگر را رد می‌کند.

همچنین در ادامه این بیانیه آمده است: رسانه‌ها اظهارات نادرستی را به نقل از سفیر عراق در واشنگتن منتشر کردند و در این راستا، وزارت خارجه تاکید دارد این مساله را به کشورها و رسانه‌ها تشریح کند که برای مساله‌ فلسطین اهمیت ویژه‌ای قائل است و این مساله، غالباً محور اصلی در کنفرانس‌ها و دیدارهای نمایندگان و هیئت‌های ما در خارج است. اما گاهی اوقات صحبت‌ها به صورت ناقص یا بریده بریده شده منتشر می‌شود که موضعگیری اصولی عراق را تحریف می‌کند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها