کد خبر 55718

انتشار آمار افزایش نرخ اشتغال در آمریکا و نیز عدم تغییر نرخ دستمزد باعث شد که شاخص‌های سهام در آمریکا روز جمعه نزولی شوند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، داده‌های منتشر شده‌ی اشتغال توسط وزارت کار آمریکا اگر چه حکایت از افزایش تعداد اشتغال در ماه ژوئن به میزان 224 هزار نفر داشت اما نرخ دستمزد همچنان تحت کنترل است و افزایشی از خود نشان نداد و همین امر ممکن است فدرال رزرو آمریکا را برای کاهش نرخ بهره در آینده مصمم‌تر کند.

این آمارها نشان می‌دهد که شرط‌بندی‌ها مبنی بر کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آن هم به میزان 0/25 درصد افزایش پیدا کند.

اما شاخص‌های سهام به دلیل عدم افزایش نرخ دستمزد روز جمعه نزولی شدند. داوجونز حدود 56 واحد یعنی 0/2 درصد کاهش یافت و به موازات آن شاخص S & P 500 نیز به همان میزان یعنی 0/2 درصد کاهش یافت.

Capture56566

شاخص نزدک کامپوزیت نیز با از دست دادن 8 واحد یعنی 0/1 درصد روندی نزولی ر ا روز جمعه طی کرد. بازارهای سهام در روزهای اخیر به دلیل افزایش ریسک های بین‌المللی روزهای پرنوسانی را تجربه می‌کنند که از جمله مهمترین آنها روابط آمریکا و چین، کاهش چشم انداز رشد اقتصاد جهانی و همچنین احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا می‌باشد.

همچنین فشارهای ترامپ به فدرال رزرو مبنی بر کاهش بیشتر نرخ بهره بر این نوسانات افزوده است تا حدی که چند روز پیش دو نفر را که معتقد به کاهش شدید نرخ بهره هستند را وارد هیئت رئیسه فدرال رزرو کرد.

 

ارسال نظر

تازه ها