کد خبر 55707

روسیه با خروج از پیمان ای ان اف گفت: آمریکا با بیرون آمدن از این پیمان ثابت کرد که بینش سازنده ای ندارد و رویکرد آن به هیچ عنوان صلح طلبانه و سازنده نیست.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا جمعه به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: ما در طرف آمریکایی آمادگی برای گفت‌وگوهای سازنده برای حفظ معاهده آی‌ان‌اف نمی‌بینیم. همتایان ما از گفت‌وگوی اساسی درباره نگرانی‌های روسیه امتناع می‌کنند. آنها کمپین تبلیغاتی سنگینی به راه انداختند و از اقدامات ادعایی روسیه مبنی بر ساخت و ارتقای یک موشکی که فراتر از مشخصات این معاهده باشد، انتقاد می‌کنند.

سفیر روسیه همچنین گفت، برخی از اقدامات طرف آمریکایی برای تضعیف پیمان جامع منع آزمایش هسته‌ای (سی‌تی‌بی‌تی) است. آنتونوف تاکید کرد: ما آماده بازگشت به گفت‌وگوهای سازنده با ایالات متحده هستیم اما به دنبال ‌آن نمی‌دویم. پیشنهادات ما روی میز مذاکره است. سرنوشت پیمان آی‌ان‌اف در دستان ایالات متحده است. البته متاسفیم که این پیمان بسیار مهم برای حذف دو نوع موشک به دست فراموشی سپرده می‌شود و جهان با آغاز یک رقابت تسلیحاتی در حوزه موشک‌های کوتاه برد و میان برد مواجه خواهد شد./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها