کد خبر 55679

دولت آمریکا 37 کامبوجی را که حدود 40 سال پیش به این کشور مهاجرت کرده بودند از آمریکا اخراج کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، آمریکا 37 کامبوجی را که در دهه ۱۹۷۰ و در پی قتل عام‌ها در این کشور آسیایی به آمریکا پناهنده شده بودند به کشورشان بازگرداند.

بین سال‌های 1975 تا 1979 و در پی جنگ و کشتارها در کامبوج که بر اساس گزارش‌ها تا 2 میلیون نفر به دلیل جنگ و گرسنگی جان خود را از دست دادند، هزاران کامبوجی به آمریکا گریخته بودند. 

در پی قوانین جدید مهاجرتی در دوران «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، برخی از کامبوجی‌ها که بخش عمده‌ای از زندگی خود را در آمریکا سپری کرده‌اند به کشورشان بازگردانده شدند.

«هان سن» نخست وزیر کامبوج با انتقاد از سیاست‌های مهارتی جدید آمریکا در اخراج کامبوجی‌ها از این کشور گفت که این سیاست باعث جدایی خانواده‌ها و اجبار آنها به ترک آمریکا شده است.

بر اساس آمار ارائه شده تواسط اداره گمرک و مهاجرت آمریکا، در حال حاضر ۱۹۰۰ کامبوجی دیگر در صف اخراج از آمریکا قرار دارند.

دولت ترامپ پیشتر نیز بر اساس بخشی از تلاش‌ها برای محدود کردن مهاجرت به آمریکا، هزاران ویتنامی و کامبوجی را که سوابق مجرمانه داشتند از کشور اخراج کرد.

دولت کنونی آمریکا موضوع مهاجرت غیرقانونی به این کشور را در مرکز برنامه‌های خود قرار داده و  این موضوع را نیز در صدر شعارهای تبلیغاتی خود برای انتخابات سال ۲۰۲۰  گنجانده است./ فارس

 

ارسال نظر

تازه ها