کد خبر 55618

مراسم رژه هوایی نیروی هوایی آمریکا به درخواست رئیس‌جمهور آمریکا علی‌رغم انتقادهای گسترده از آن برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مراسم رژه هوایی نیروی هوایی آمریکا به درخواست «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا علی‌رغم انتقادهای گسترده از آن برگزار شد. 

دستور ترامپ برای برگزاری این مراسم رژه با مخالفت‌های زیادی رو به رو شده بود و منتقدان او، از جمله در کنگره آمریکا او را به استفاده از نیروهای مسلح در راستای اهداف شخصی متهم کرده بودند.

«دان بیر»، نماینده دموکرات ایالت ویرجینیا در یک پیام توئیتری درباره برگزاری این مراسم رژه نوشت: «این کار به منزله مواجه کردن زیرساخت‌ها با خطرات عمده و دور ریختن مقادیر هنگفتی از پول مالیات‌دهندگان برای [فرونشاندن] آتش تمام‌ناپذیر خودستایی ترامپ است.» 

در مراسم پنجشنبه شب جنگنده‌های اف‌۱۸ اسکادران هوایی نیروی دریایی آمریکا، موسوم به «فرشتگان آبی»، بالگردهای ام‌اچ-۶۰، بالگردهای سیکورسکی وی‌اچ-۹۲، جنگنده‌های اف‌۲۲، جنگنده‌های اف‌۳۵ و بمب‌افکن بی‌۲ شرکت داشتند.  

ترامپ ایده برگزاری رژه نظامی در سالروز استقلال آمریکا را جولای ۲۰۱۷ بعد از حضور در رژه سالروز پیروزی انقلاب فرانسه مطرح کرد. در آن زمان شورای شهر واشنگتن با این درخواست مخالفت کرد.

مراسم در حالی برگزار شد که تجمع‌های اعتراضی در فاصله کمی از محل برگزاری این مراسم به زد و خورد منجر شد. شماری از معترضان در این مراسم پرچم آمریکا را آتش زدند. برخی از معترضان، عروسک‌های معروف به «بچه ترامپ» که برای نشان دادن روحیات کودکانه ترامپ ساخته شده‌اند را در این تظاهرات‌ها به نمایش گذاشتند. 

 

/فارس

 

ارسال نظر

تازه ها