کد خبر 55581

هشدار وقوع سیلاب و رانش زمین در ژاپن در نتیجه بارش‌های سیل‌آسا موجب شد بیش از 1.2 میلیون نفر از اهالی جزیره‌ای در جنوب غربی این کشور هشدار تخلیه منازل خود را دریافت کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  بیش از 1.24 میلیون نفر از ساکنان جزیره «کیوشو» واقع در جنوب غربی ژاپن روز گذشته (چهارشنبه) به واسطه تهدید وقوع رانش زمین و سیلاب در نتیجه بارندگی‌های سیل‌آسا، دستور تخلیه فوری دریافت کردند.

خبرگزاری «کیودو» ژاپن گزارش کرد، تمامی جمعیت شهرهای «کاگوشیما»، «آماکوسا» و «ایرا» واقع در جزیره کیوشو که حدود 760 هزار نفر هستند، روز گذشته دستور تخلیه خانه‌هایشان را دریافت کردند.

 

بنا بر گزارش‌ها، در منطقه تخلیه فوری، 58 هزار خانه وجود دارد که در مجموع 1.24 میلیون نفر جمعیت در آن‌ها ساکن هستند. در روزهای گذشته بارندگی‌های بسیار شدید به وقوع سیل و رانش زمین در این منطقه منجر شده است.

بنا به گزارش شبکه «ان اچ کی»، یک زن میانسال در شهر کاگوشیما فرصت فرار از خانه خود را که در رانش زمین تخریب شد، پیدا نکرده و جانش را از دست داده است.

 

مقامات محلی هشدار داده‌اند که سیلاب و رانش زمین، تهدیدی برای افرادی است که محل وقوع حادثه زندگی می‌کنند و به همین دلیل از ساکنان جزیره جنوب غربی ژاپن خواسته شده است که در مدارس و مؤسسات شهرداری که در مکان‌های مرتفع قرار گرفته است، پناه بگیرند./ فارس

 

ارسال نظر

تازه ها