کد خبر 55439

دونالد ترامپ «جودی شلتون» مشاور پیشین اقتصادی خود در انتخابات 2016 و همچنین «کریستوفر والر» معاون فدرال رزرو سنت لوئیس و استاد اقتصاد دانشگاه را به عنوان اعضای جدید هیئت رئیسه فدرال رزرو معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دونالد ترامپ در توئیتر خود اعلام کرد «کریستوفر والر» و «جودی شلتون» را وارد فدرال رزرو خواهد کرد.

«جودی شلتون» مشاور اقتصادی ترامپ در کمپین انتخاباتی‌اش در سال 2016 بود و اکنون عضو هیئت مدیره «بانک اروپایی بازسازی و توسعه» است.

«شلتون» پیش از این نیز یکی از گزینه‌های ترامپ برای ورود به هیئت رئیسه فدرال رزرو بوده است. وی چندی پیش گفته بود اگر در هیئت رئیسه فدرال رزرو انتخاب شود در عرض یک یا دو سال نرخ بهره را به صفر خواهد رساند. وی بر این عقیده است که سیاست‌هایی که اکنون در فدرال رزرو آمریکادر حال اجراست سیاست‌های دوران بحران مالی است. 

وی همچنین «کریستوفر والر» معاون فدرال رزرو سنت لوئیس میسوری را به همراه «جودی شلتون» وارد هیئت رئیسه فدرال رزرو کرد. «والر» از سال 2009 تاکنون در این بانک عضو است و قبل از آن نیز رئیس گروه اقتصاد در دانشگاه «نتردام» و همچنین رئیس گروه اقتصاد کلان و نظریه پولی در دانشگاه کنتاکی بوده است.

وی یکی از کسانی است که درباره روند عکس منحنی بازده اوراق خزانه در ماه‌های مطالب زیادی نوشته است. در ماه‌های اخیر نرخ بازده اوراق خزانه کوتاه‌مدت از اوراق خزانه بلندمدت پیشی گرفته است که این خود یکی از نشانه‌های رکودی در اقتصاد به شمار می‌آید.

در ماه می بازده اوراق خزانه سه ماهه از اوراق خزانه 10 ساله پیشی گرفت که بیشترین واگرایی در منحنی بازده محسوب می‌شود که از زمان بحران مالی 2009 تاکنون سابقه نداشته است.

پیش از این دو نفر از کسانی که توسط ترامپ در هیئت رئیسه فدرال رزرو انتخاب شده بودند یعنی «استیفن مور» و «هرمان کین» از سمت خود کنار رفتند.

هردوی این نامزدهای فدرال رزرو نیاز به تأیید مجلس سنای آمریکا دارند.

به نظر می‌رسد که این انتخاب‌های ترامپ برای هیئت رئیسه فدرال رزرو برای افزایش فشار به «جروم پاول» در راستای کاهش نرخ بیشتر نرخ بهره است چون هردوی این کاندیداها معتقد به کاهش نرخ بهره برای افزایش رشد اقتصادی هستند.

 

ارسال نظر

تازه ها