کد خبر 54992

رئیس‌جمهور آمریکا با حمله دوباره به دموکرات‌ها مدعی شد این حزب قرار است به حزب سوسیالیست تغییر نام دهد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه بار دیگر دموکرات‌ها را هدف حملات خود قرار داد و مدعی شد شایعاتی وجود دارد که این حزب قرار است به حزب سوسیالیست تغییر نام دهد.

رئیس جمهور آمریکا این اظهارات را در نشست گروه ۲۰ و پیش از دیدار با ژائیر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل در اوساکای ژاپن عنوان کرد. ترامپ گفت او تحت تاثیر اولین مناظره این هفته دموکرات‌ها قرار نگرفت و اعضای این حزب را به رفتن به سوی سوسیالیسم متهم کرد.

ترامپ گفت: آن (حزب) تبدیل به حزبی شبیه سوسیالیست شده است. شایعاتی وجود دارد که دموکرات‌ها قصد دارند نام این حزب را از دموکرات به سوسیالیست تغییر دهند.

رئیس جمهور آمریکا انتقاد از حزب دموکرات را زمانی مطرح کرد که خبرنگاران از او درباره بحران در ونزوئلا سوال پرسیدند. او با دفاع از برنامه دولت خود در ارائه کمک‌های بشردوستانه به این کشور، از سوسیالیسم برای نقشی که به ادعای او در ناآرامی‌ها در ونزوئلا دارد، انتقاد کرد. ترامپ گفت: این یک بحران انسانی است و نشان می‌دهد سوسیالیست چه کاری می‌تواند انجام دهد.

شایان ذکر است، رئیس جمهور آمریکا و هم حزبی هایش بار‌ها حزب دموکرات را به رفتن به سوی سوسیالیسم متهم کردند. دموکرات‌ها با رد چنین اتهاماتی درباره تاثیر آن بر شانس آن‌ها برای بازگشت به کاخ سفید هشدار دادند./ باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

تازه ها