کد خبر 54756

«بانک آو آمریکا مریل لینچ» هشدار داده است که افزایش تنش تجاری بین آمریکا و چین می‌تواند نفت را تا سطح 30 دلار پایین بکشد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از بلومبرگ، «بانک آو آمریکا مریل لینچ» اعلام کرد افزایش تنش بیشتر بین آمریکا و چین می‌تواند منجر به زنجیره‌ای از رویدادها شود که نفت تا سطح 30 دلار پایین بکشد.

«فرانسیس بلانچ» تحلیل‌گر کامودیتی این بانک بزرگ بین‌المللی در مصاحبه‌ای در سنگاپور هشدار داده است که ترامپ در صورتی که سخنان مورد دلخواه‌اش را طرف چینی در اجلاس G20 نشنود احتمالا بر 300 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی چین به آمریکا تعرفه اعمال کند که می‌تواند اقتصاد جهانی را با خطر مواجه کند.

بسیاری از شرکت‌های بزرگ بین‌المللی در مورد روابط آمریکا و چین ابراز نگرانی می‌کنند چرا که از منظر آنها روابط تیره و تار دو کشور بزرگ می‌تواند رشد اقتصادی در آینده را با ریسک‌های بزرگ روبرو کند.

چندی پیش پس از افزایش تعرفه 200 میلیارد دلار کالای وارداتی چینی از 10 درصد به 25 درصد ترامپ به نماینده تجاری خود «رابرت لایتیزر» دستور داد که بحث تعرفه بر باقیمانده کالاهای وارداتی از چین که حدود 300 میلیارد دلار است را مورد بررسی قرار دهد.

نشست G20 از این منظر بسیار حیاتی است چرا که اکنون سرنوشت اقتصاد جهانی در سخنانی نهفته است که قرار است از دهان شی‌جین‌پینگ و دونالد ترامپ بیرون بیاید.

 

ارسال نظر

تازه ها