کد خبر 54751

جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا در سخنانی از افزایش خطرات اقتصادی در آمریکا خبر داد و گفت سیاست‌گذاران بر کاهش نرخ بهره در آینده به اجماع رسیدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از بلومبرگ جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا در سخنانی از افزایش خطرات اقتصادی در آمریکا خبر داد و گفت سیاست‌گذاران بر کاهش نرخ بهره در آینده به اجماع رسیدند. 

پاول که در نیویورک و در جمع اعضای شورای روابط خارجی در نیویورک سخن می‌گفت اعلام کرد: نگرانی‌ها در باب اقتصاد آمریکا افزایش یافته‌اند که می2تواند منجر به بی‌ثباتی بیشتر در کشور شود. 

اخیرا نیز بولارد در مصاحبه با بلومبرگ گفته بود که هفته گذشته سیاست‌گذاران فدرال رزرو به توفق رسیدند که نرخ بهره را 0/25 درصد کاهش دهند چرا که کاهش 0/50 درصدی بسیار زیاد است و قابلیت اجرایی ندارد. 

پاول همچنین در این سخنان اشاره کرد که در ایتن شرایط اقتصادی حفظ استقلال فدرال رزرو امری حیاتی است چرا که فشار دونالد ترامپ می‌تواند منجر به از بین رفتن این استقلال شود. 

سال گذشته در زمانی که پاول چهار بار نرخ بهره را افزایش داد دونالد ترامپ در حملاتی بی سابقه از وی خواست نرخ بهره را پایین نگه دارد. 

انتقادات از پاول در نیمه دوم سال 2018 آغاز شد یعنی زمانی که بازارهای سهام در اروپا روند کاهشی شدید را تجربه کردند. 

 

 

ارسال نظر

تازه ها