کد خبر 54709

رهبر کره شمالی در جواب اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه کره شمالی گفت: به هیچ عنوان زیر بار تحریم های جدید نمی رویم.پامپئو این سفسطه را به راه انداخته که انگار این تحریم‌ها مذاکرات دوجانبه را ممکن می‌سازند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد،  به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این بیانیه بیانگر بی‌اعتمادی کره‌شمالی به آمریکا، با وجود نامه‌نگاری اخیر میان کیم جونگ اون،‌ رهبر کره‌شمالی و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکاست. دومین نشست آنها، ماه فوریه در هانوی بدون توافق پایان یافت و علت آن مناقشه بر سر نسبت کاهش تحریم‌های کره‌شمالی در ازای خلع سلاح هسته‌ای محدود بود.      

وزارت خارجه کره‌شمالی اعلام کرد: "چنانچه کسی جرات از بین بردن حاکمیت ما را به خود راه بدهد، برای دفاع از خودمان لحظه‌ای تردید نخواهیم کرد."

در این بیانیه، آمریکا به تداوم خصومت علیه کره‌شمالی متهم شده است. در متن این بیانیه به گزارش اخیر آمریکا درباره قاچاق انسان و سرکوب مذهبی در کره‌شمالی و همچنین سخنان مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اشاره شد که تاکید داشت بیش از ۸۰ درصد اقتصاد کره‌شمالی تحریم شده است.

در این بیانیه که کی‌سی‌ان‌ای (خبرگزاری رسمی کره‌شمالی) منتشر کرد، آمده است: "پامپئو به گونه‌ای این سفسطه را به راه انداخته است که گویی این تحریم‌ها مذاکرات دوجانبه را ممکن می‌سازند."  

این بیانیه تاکید می‌کند، تمامی این تحولات نشان می‌دهد "رویای وحشیانه آمریکا برای به زانو درآوردن ما از طریق تحریم‌ها و فشار نه تنها اصلا تغییری نکرده است، بلکه مشمئزکننده‌تر هم شده است. کره‌شمالی کشوری نیست که تسلیم تحریم‌های آمریکا شود."/ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها