کد خبر 53952

میزان صادرات ژاپن برای ششمین ماه متوالی کاهش پیدا کرد و بیشترین میزان کاهش صادرات با 30 درصد به مقصد برزیل بوده است و این در حالی است که صادرات به آمریکا افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، طبق اعلام وزارت مالیه ژاپن میزان صادرات ژاپن در ماه می 2019 نسبت به سال گذشته 7.8 درصد کاهش یافت و این در حالی است که کارشناسان پیش‌بینی کاهش 7.7 درصدی را داشتند.

همچنین میزان صادرات ژاپن در ماه آوریل نیز 2.4 درصد افت کرده بود. افت صادرات ژاپن در ماه «می» ششمین ماه متوالی کاهش صادرات این کشور محسوب می‌شود که مهمترین دلایل آن ضعف تقاضای جهانی و منازعه تجاری بین چین و آمریکاست.

طبق آمارهایی که منتشر شده بیشترین بخش کاهش صادرات ژاپن مربوط به ماشین آلات است که 20 درصد کل بخش صادرات این کشور را شامل می‌شود که در ماه می با کاهش 13 درصدی مواجه شده و این درحالی است که در ماه پیش از آن یعنی آوریل نیز 4.1 درصد افت کرده بود.

همچنین ماشین‌های الکتریکی که 17 درصد بخش صادرات ژاپن را تشکیل می‌دهد 10 درصد کاهش یافته  و میزان کاهش این بخش در ماه آوریل 4.6 درصد بوده است. بخش تجهیزات تلفن 22.5 درصد و تجهیزات صوتی و تصویری نیز با کاهش 21 درصدی مواجه شده است.

میزان صادرات ژاپن به چین 9.7 درصد در ماه «می» کاهش یافته که این میزان در ماه آوریل 6.3 درصد بوده است. همچنین میزان صادرات کالا به کره جنوبی 13.3 درصد و استرالیا و برزیل به ترتیب 17.2 درصد و 30 درصد سقوط کرده است.

میزان صادرات ژاپن به آمریکا 3.3 درصد افزایش یافته است.

 

 

ارسال نظر

تازه ها