کد خبر 53767

یک شرکت مدیریت سرمایه در آمریکا که سبدی از درآمدهای ثابت را مدیریت می کند اعلام کرده در صورت بدتر شدن جنگ تجاری آمریکا و چین احتمالا نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا تا 1.75 درصد سقوط کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از بلومبرگ، شرکت Western Asset Management که یک شرکت مدیریت سرمایه درآمدهای ثابت از جمله اوراق قرضه است گفته است که اگر جنگ تجاری آمریکا و  چین باز هم گسترش پیدا کند احتمالا نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا به 1.75 درصد سقوط کند.

«مارک لیندبلوم» سبدگردان این شرکت که مدیریت 436 میلیون دلار از سرمایه‌های این شرکت را در اختیار دارد اعلام کرد اگرچه بازدهی اوراق قرضه در ماه اکتبر به 3.26 درصد رسید که بالاترین بازدهی در 7 سال اخیر محسوب می شود اما به یکباره بازدهی آنها پایین آمد و به 2.10 درصد رسید و احتمالا این نرخ در صورت ادامه جنگ تجاری باز هم کاهش خواهد یافت و به 1.75 درصد خواهد رسید.

از منظر این سرمایه‌گذار مهمترین عوامل کاهش بازدهی اوراق قرضه در آمریکا پایین بودن نرخ تورم، کاهش رشد اقتصاد جهانی و بدتر شدن جنگ تجاری آمریکا و چین است.

نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا اکنون 2.12 درصد است که در ماه های اخیر کاهش قابل توجهی داشته است و این درحالی است که نرخ بازدهی اوراق خزانه کوتاه مدت افزایش داشته است.

 

 

ارسال نظر

تازه ها