کد خبر 53766

اتحادیه اروپا درباره برخلاف عقیده ترامپ و بریتانیا که ایران را در اتفاق دریا عمان متهم می دانند، از ایران دفاع کرده و می گوید مدرک محکمی برای این مساله وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، وب سایت فوکوس آنلاین صبح روز دوشنبه در مطلبی در این ارتباط نوشت: در موضوع حملات علیه نفتکش‌ها در دریای عمان، حمایتِمسنجمی در اتحادیۀ اروپا از اتهام‌های آمریکا علیه ایران وجود ندارد، از جمله هایکُو ماس وزیرخارجه آلمان و همکارانش از لوکزامبورگ و هلند، دوشنبه در دیداری در لوکزامبورگ تاکید کردند که در مقطع زمانی کنونی نمی‌خواهند هیچ‌گونه نتیجه گیری در این زمینه انجام دهند.

ماس در این ارتباط با بیان اینکه "ما همچنان در این زمینه اطلاعات جمع می‌کنیم" افزود، اطلاعات سازمان‌های امنیتی آمریکا و بریتانیا به دست او رسیده اما خودش هنوز تصمیم قطعی نگرفته است.

ژان آسِلبُورن، وزیر خارجۀ لوکزامبورگ، نیز در سخنانی یادآوری کرد: ایالات متحده در سال ۲۰۰۳ بر مبنای اطلاعات سازمان‌های مخفی در مورد به اصطلاح سلاح‌های کشتار جمعی عراق، که آگاهانه یا ناآگاهانه غلط تفسیر شده بودند به این کشور حمله کرد.

وی از دبیرکل سازمان ملل خواست که در این زمینه تحقیقات مستقلی انجام شود.

این دیپلمات اروپایی در این زمینه افزود: من فکر می‌کنم وظیفۀ اصلی وزیران خارجه جلوگیری از جنگ است و این را باید امروز انجام دهیم./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها