کد خبر 53602

بسیاری از شهروندان تونسی در اعتراض به سفر هیئتی از اسرائیل به این کشور به خیابان ها ریختند و پرچم اسرائیل را آتش زدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، در پایتخت تونس تظاهراتی در اعتراض به سفر یک هیات اسرائیلی به این کشور برگزار شده و معترضان ضمن محکومیت این سفر، برکناری رونی طرابلسی، وزیر گردشگری تونس را خواستار شدند.

تظاهرکنندگان شعارهایی در محکومیت عادی‌سازی روابط با اسرائیل سر داده و محاکمه کسانی که در این زمینه دست به تلاش‌هایی می‌زنند، خواستار شده و درخواست آزادسازی فلسطین از اشغال اسرائیل را سر دادند.

همچنین آنها با سر دادن شعارهایی وزیر گردشگری را به مزدوری متهم کرده و استعفای او را خواستار شدند.

معترضان تونسی با سر دادن شعارهایی در مخالفت با یهودی‌سازی قدس، پرچم اسرائیل را آتش زده و پرچم‌های فلسطین را برافراشتند.

تظاهرکنندگان به شبکه خبری المیادین گفتند: با وجود سستی برخی از مسئولان سیاسی، اما مردم تونس و چهره‌های فرهیخته آن با مساله عادی‌سازی مخالف هستند.

تظاهرکنندگان تونسی از اتحادیه کل مشاغل تونس بابت بازخواست طرابلسی تقدیر و تشکر کردند.

در همین حال، صلاح الدین الداودی، عضو گروه تونسی مقابله با عادی‌سازی با اسرائیل با اشاره به اینکه دولت تونس با اسرائیل از نظر امنیتی هماهنگی دارد، گفت: اسرائیلی‌هایی که وارد تونس شدند، در واقع مزدوران موساد هستند.

الداودی تاکید کرد: تونس همواره سرزمین مقاومت و نه تسلیم بوده و خواهد ماند.

همزمان، عصام الشابی، دبیرکل حزب جمهوری ‌خواه تونس، دولت و وزیر گردشگری تونس را مسئول عادی‌سازی و تعرض به حاکمیت تونس دانست و آغاز تحقیقی در این زمینه را خواستار شد.

شبکه خبری المیادین پیشتر گزارشی را از رسانه‌های اسرائیلی با عنوان "بازگشت به تونس" منتشر و در آن فاش کرد، مسئولان تونسی به اسرائیلی‌ها اجازه ورود به تونس با گذرنامه‌های اسرائیلی داده و تسهیلات بسیار و حمایت امنیتی شدیدی را برای آنها فراهم کردند.

در مقابل وزیر گردشگری تونس در گفتگویی رادیویی بدون اینکه به محتوای گزارش یاد شده پاسخی دهد، بدون اشاره به نام شبکه المیادین، از شبکه منتشر کننده این گزارش انتقاد کرد.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها