کد خبر 53402

فرماندار جاسک گفت: ۲۳ ملوان و خدمه نجات یافته شناور فرونت ایلند از این شهرستان به بندرعباس انتقال یافتند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،   محمد رادمهر گفت: عملیات انتقال ملوانان این شناور تانکر که روز گذشته با پرچم جزایر مارسال در دریای عمان دچار سانحه شده بود بوسیله یک دستگاه اتوبوس نیروی دریایی ارتش امروز انجام شد.

وی ادامه داد: از این تعداد ۱۱ نفر روسی و ۱۱ نفر فیلپینی و یک نفر گرجستانی بودند که از این شمار ۲۲ نفر مرد و یک نفر زن بوده، پس از تشریفات قانونی تحویل نماینده اینها شده که به مقصدشان بازگردند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان روز گذشته گفته بود: ۴۴ نفر دریانورد خارجی این نفتکش توسط MRCC بندر شهید رجایی نجات یافته و به بندر جاسک انتقال یافته بودند.

الله مراد عفیفی پور افزود: در ساعت هشت و پنج دقیقه (۸:۰۵) صبح، این نفتکش در فاصله ۲۵ مایلی بندر جاسک واقع در مسیر بین المللی تردد کشتی‌ها با طول ۲۵۱ متر و محموله اتانول از ناحیه میانی بدنه شناور دچار حریق شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ادامه داد: فرمانده کشتی پس از سانحه آتش سوزی، به خدمه اعلام ترک کشتی می‌دهد و با اقدام سریع مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی( Mrcc) هرمزگان مستقر در بندر شهید رجایی، تعداد ۲۳ نفر پرسنل تانکر سانحه دیده توسط شناور عبوری به نام هیوندای دوبی نجات داده شد.

عفیفی پور گفت: این دریانوردان تحویل شناور ناجی اعزامی از بندر جاسک شد که به این بندر انتقال یافتند.

به گفته وی، هماهنگی با مدیریت خشکی کشتی در امارات انجام شد و نماینده کشتیرانی ایرانی و سالور (تیم امدادی) عمانی توسط آنها هماهنگ شد.

عفیفی پور نام این فروند کشتی تانکر را (FRONT ALTAIR ) با پرچم جزایر مارشال از مبدا الرویس قطر به سمت تایوان اعلام کرد.

عفیفی پور اظهار داشت: حدود دو ساعت بعد و در ساعت ۹:۵۰ شناور تانکر KOKUKA COURAGEOS با پرچم پاناما در فاصله ۳۰ مایلی بندر جاسک در مسیر بین المللی تردد کشتی‌ها دچار حریق شد.

این مسؤول اضافه کرد: با هماهنگی Mrcc هرمزگان توسط یدک کش عبوری خارجی به نام COSTAL ACE به تعداد ۲۱ نفر نجات داده شدند.

وی افزود: شناور ناجی پس از تخلیه نفرات شناور اول در بندر جاسک، نفرات شناور دومی را منتقل می‌کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تصریح کرد: بالگرد با همراهی کارشناسان Mrcc هرمزگان و Isps(مرکز امنیت دریانوردی)مستقر در بندر شهید رجایی برای ارزیابی بیشتر به موقعیت اعزام شدند.

عفیفی پور ادامه داد: این شناور از بندر الجبیل عربستان با محموله متانول در حال حرکت به سمت سنگاپور بود.

گفتنی است: ملوانان شناور دیگر حادثه دیده با هماهنگی مرکز تجسس و نجات بنادر و دریانوردی هرمزگان به شناور یاد شده انتقال داده و به راه خود ادامه داده و از منطقه خارج شد.

بر اساس گزارش مالک شناور، نفتکش ژاپنی حامل فرآورده‌های نفتی به مقصد سنگاپور و تایلند بود و دو بار روز پنجشنبه به آن حمله شد که به علت خسارات وارده ۱۱ خدمه آن مجبور به ترک این شناور شدند.

ملوانان این نفتکش روز گذشته اعلام کرده بودند، اجسامی را در هوا مشاهده کردند که این امر نشان می‌دهد نفتکش مزبور بر اثر برخورد به مین آسیب ندیده است.

منبع: ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها