کد خبر 53320

رئیس جمهور روسیه امروز هشدار داد که روابط این کشور با ایالات متحده هر روز بدتر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه امروز (پنجشنبه) هشدار داد که روابط این کشور با ایالات متحده هر روز بدتر می‌شود.

پوتین در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «میر» گفت: «(روابط ما) به سمت سرازیری پیش رفته و هر روز بدتر و بدتر می‌شود».

به نوشته خبرگزاری «رویترز» وی تحریم‌های متعدد دولت کنونی آمریکا را عامل اصلی وخامت روابط واشنگتن و مسکو دانسته اما ابرازی امیدواری کرد دو طرف بتوانند روابط خود را به وضعیت باثبات‌تری برگردانند.

رئیس‌جمهور روسیه همچنین افزود: «ما واقعا امیدواریم که عقل سلیم در نهایت موفق ‌شود. این شامل تمام شرکای ما از جمله همکاران آمریکایی نیز می‌شود... ما می‌توانیم در چارچوب نشست آتی گروه 20 به تصمیماتی برسیم که سازنده باشد و شرایط پایدار لازم برای همکاری اقتصادی را فراهم کند».

روابط روسیه با آمریکا طی سال‌های اخیر بر سر تحریم‌های گسترده واشنگتن علیه مسکو حول مسائل ادعایی که واشنگتن طرح کرده، مانند موضوع اوکراین و شبه‌جزیره کریمه یا پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا، پرتنش شده است.

این اظهارات پوتین در حالی بیان می‌شود که قرار است در ماه جاری میلادی نشست گروه 20 به میزبانی ژاپن برگزار شده و احتمال می‌رود پوتین در این نشست با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا نیز دیداری داشته باشد./ فارس

 

ارسال نظر

تازه ها