کد خبر 53288

یک مقام آمریکایی مدعی شده که دولت دونالد ترامپ فشار بر عربستان را در ارتباط با موضوع قتل جمال خاشقجی افزایش داده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  این مقام آمریکایی در گفتگو با رویترز اعلام کرد که کاخ سفید می‌خواهد تمام حقایق پشت پردۀقتل جمال خاشقجی از سوی دولت عربستان تا پیش از سالگرد قتل او در کنسولگری این کشور در ترکیه، روشن و منتشر شود.

این مقام رسمی دولت ایالات متحده می‌گوید به دلیل انتقادات فراوان از دونالد ترامپ در ارتباط با پرونده جمال خاشقجی، رئیس جمهوری آمریکا تاکید دارد که حذف جمال خاشقجی همچنان مهم‌ترین چالش بین کاخ سفید و ریاض است و ایالات متحده می‌خواهد که حاکمان سعودی هرچه زودتر به این بحران خاتمه دهند.

نمایندگان دموکرات و جمهوریخواه کنگره بارها در گزارش‌های مختلف به نقش پشت پردۀ محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در قتل جمال خاشقجی اشاره کرده‌اند؛ این درحالی است که بن سلمان مهمترین متحد تجاری و نظامی آمریکا در منطقه خاورمیانه است.

گروهی از نمایندگان کنگره که در میان آنها نام‌هایی چون برنی ساندرز دیده می‌شود، محمد بن سلمان را همچنین مسئول اصلی مرگ شهروندان یمنی و گرسنگی کودکان این کشور می‌دانند.

جمال خاشقجی روزنامه‌نگار، نویسنده و سردبیر پیشین کانال خبری عرب نیوز و سردبیر روزنامه سعودی الوطن در سال ۲۰۱۷ میلادی از عربستان گریخت. او در دوم اکتبر سال ۲۰۱۸ میلادی در کنسولگری عربستان در استانبول مثله شد./ مهر

 

ارسال نظر

تازه ها