کد خبر 53228

ترامپ گفت با استفاده از جاسوس‌های سیا در کره‌شمالی مخالف است و در دوره ریاست‌جمهوری او چنین چیزی رخ نخواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور گفت با استفاده از مخبرهای سازمان «سیا» در کره‌شمالی به‌عنوان جاسوس مخالف است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، ترامپ روز سه‌شنبه تأکید کرد در دوران ریاست‌جمهوریش اجازه نمی‌دهد چنین اتفاقی رخ دهد و احتمالاً ابزاری مهم در جامعه اطلاعاتی آمریکا را کنار خواهد گذاشت.

او در جمع خبرنگاران گفت: «اطلاعاتی درباره سیا دیده‌ام که راجع‌ به برادر کیم یا برادر ناتنی او بود و من به او خواهم گفت [جاسوسی از کره‌شمالی] تحت ریاست‌جمهوری من رخ نخواهد داد. مطمئن باشید. نخواهم گذاشت تحت ریاست‌جمهوری من اتفاق بیفتد».

«جونگ اچ پاک» یک مقام ارشد اطلاعاتی سابق آمریکا و متخصص در امور شرق آسیا در این باره گفت: «رئیس‌جمهور باید درک کند که باید ملت را در امنیت نگه‌دارد. سیا باید قادر باشد کارش را انجام دهد و اطلاعاتی را جمع‌آوری و تحلیل کند که طیف کاملی از سیاست‌ها و ابتکارات دیپلماتیک، نظامی و اقتصادی سیاسی را تحت پوشش قرار دهد».

این سخنان ترامپ یک روز بعد از گزارش روزنامه «وال‌استریت ژورنال» عنوان شد. در این گزارش گفته شده بود «کیم جونگ نام» برادر ناتنی «کیم‌ جونگ اون» برای سیا جاسوسی می‌کرد.

کیم جونگ نام سال ۲۰۱۷ در فرودگاه «کوالالامپور» پایتخت مالزی کشته شد.

پس از شکست مذاکرات واشنگتن و «پیونگ‌ یانگ» در «هانوی» پایتخت ویتنام  بر سر خلع سلاح اتمی شبه‌جزیره کره، ترامپ در تلاش است رضایت کیم را برای بازگشتن بر سر میز مذاکره جلب کند.

ماه مه سال جاری میلادی، کیم دستور آزمایش چند موشک را صادر کرد اما ترامپ گفت این آزمایش موشک‌ها از دید او مشکلی در ادامه مذاکرات ایجاد نخواهد کرد.

ترامپ همچنین روز سه‌شنبه اعلام کرد نامه‌ای زیبا و خیلی گرم از سوی کیم دریافت کرده است./ فارس

 

ارسال نظر

تازه ها