کد خبر 53155

اعتراضات گسترده در هنگ کنگ علیه قانون استرداد باعث ریزش بازار سهام این کشور و افزایش قیمت دلار هنگ کنگ شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، اعتراضات در هنگ کنگ علیه قانون استرداد باعث شد که هزاران نفر در اعتراض به تصویب این قانون به خیابان ها بریزند و کشور را فلج کنند. 

برخی از معترضان در این مرکز تجاری آسیایی برای متوقف کردن عبور و مرور خودروها موانعی ایجاد کرده و برخی دیگر از پلیس خواستند تا عقب نشینی کند.

دولت هنگ کنگ از کارمندانش خواسته است به دلیل اینکه راه‌ها مسدود شده‌اند از آوردن خودرو به مناطقی که دارای ساختمان‌های اداری هستند، اجتناب کنند.

کری لام، مدیر اجرایی دولت شهر هنگ کنگ وعده داده است که قانون مورد مناقشه استرداد را با وجود نگرانی‌های گسترده‌ای که از روز یکشنبه‌ در هنگ کنگ رخ داده، پیش ببرد.

معترضان از سایر نقاط هنگ کنگ به منطقه مرکزی آن آمده و دارندگان مشاغل در سراسر این دولت شهر نیز آماده هستند دست به اعتصاب بزنند.

به موجب این لایحه که اعتراضات داخلی و خارجی زیادی را در پی داشته است، مظنونان برای رسیدگی به پرونده قضایی‌شان به چین مسترد می‌شوند.

معترضان که اکثرا جوان هستند، ماسک و تجهیزاتی را بر تن دارند.

بلومبرگ در خبری نوشته است این اعتراضات باعث شد که بازار سهام سهام هنگ کنگ سقوط کند به طوری که شاخص سهام هانگ سنگ اکنون 1.6 درصد کاهش یافته است. 

D81OuMzWsAAo8i4

دلار هنگ کنگ در نتیجه این اعتراضات حدود 0/15 بالا رفت که این میزان در شش ماه اخیر بی سابقه بوده است. این احتمال وجود دارد که در آینده باز هم شاهد افزایش دلار هنگ کنگ باشیم. 

D81bjz7WwAUtC3j

ارسال نظر

تازه ها