کد خبر 53093

رئیس بانک مرکزی فنلاند

رئیس بانک مرکزی فنلاند اعلام کرد بانک مرکزی اروپا قصد دارد برای مبارزه با ضعف اقتصادی نرخ بهره را کاهش دهد و هزینه وام‌گیری را ارزان کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از بلومبرگ، «اولی رن» رئیس بانک مرکزی فنلاند در مصاحبه ای اعلام کرد بانک مرکزی اروپا تمایل دارد نرخ بهره را کاهش دهد و خرید اوراق اوراق قرضه را دوباره در راستای سیاست تسهیل کمی افزایش دهد  و از طرف دیگر پیمان خود را مبنی کاهش هزینه وام گیری برای مبارزه با ضعف اقتصادی تقویت کند.

وی امروز سه‌شنبه در هلسینکی گفت «شورای مرکزی بانک مرکزی اروپا برای تعدیل تمامی ابزارهای خود و اتخاذ تصمیمات مناسب کاملا آماده است». وی همچنین ادامه داد «تحلیل اقتصادی بانک مرکزی اروپا در جلسه سیاست‌گذاری هفته گذشته نشان داد که ریسک‌های بیرونی حوزه یورو در کوتاه مدت از بین نمی‌روند و خطر آنها همچنان وجود دارد.

نرخ بهره اروپا چندین سال است که تغیییر نکرده است و اکنون این بانک قصد دارد برای افزایش تورم و رونق اقتصادی نرخ بهره را کاهش دهد.

یکی از چالش‌های اروپا بعد از برگزاری انتخابات پارلمان اروپا تعیین رئیس جدید این بانک است و باید دید آیا جانشین «ماریو دراگی» همچنان سیاست های وی در راستای ثابت نگه داشتن نرخ بهره را ادامه خواهد داد و یا اینکه مسیر جدیدی به روی اقتصاد کشورهای حوزه یورو ایجاد خواهد کرد.  

 

ارسال نظر

تازه ها