کد خبر 53088

داده‌های اقتصادی نشان می‌دهد که اقتصاد بریتانیا در سه ماهه دوم سال به دلیل بی‌ثباتی‌های ناشی از بریگزیت احتمالا ضعیف‌تر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان ان، بی‌ثباتی ناشی از بریگزیت بر اقتصاد بریتانیا تأثیر گذاشته است  و بعد از سال 2012 احتمالا در سه ماهه دوم سال 2019 این اقتصاد ضعیف‌تر خواهد شد.

اقتصاد بریتانیا طبق داده‌های آماری در ماه آوریل 0/4 درصد ضعیف‌تر شد که حتی بیش از پیش‌بینی اقتصاددان این کشور بود.

«روث گرگوری» اقتصاددان ارشد «کاپیتال ایکونومیکس» گفت «پیام آشکار این است که رشد اقتصادی در این کشور بسیار کند است و ادامه داد احتمال دارد که این اقتصاد در سه ماهه دوم سال باز هم کاهش پیدا کند».

بخش تولید بریتانیا در ماه آوریل ضربه بزرگی خورد و سه سال بعد از رفراندوم بریگزیت شرکت‌ها هنوز از آینده تجاری خود چشم اندازی روشنی ندارند. مشکلات مربوط به رابطه بریتانیا و اتحادیه اروپا این است که حدود نیمی از کالاهای بریتانیا به این اتحادیه صادر می‌شود و بررسی اخیر نشان داده است که مشتریان اروپایی بریتانیا در حال انتقال سفارشات خود به جای دیگری هستند.

در ماه گذشته میزان تولید در بریتانیا 4 درصد کاهش یافت و تولید خودرو در این کشور با کاهش 24 درصدی یک سقوط عظیم را تجربه کرد.

«راب کنت اسمیث» مقام رسمی اداره آمار کشور بریتانیا اعلام کرد ضف اقتصادی در بخش تولید این کشور در حال گسترش است و میزان ذخیره کالای بریتانیا در حال افزایش است.

همچنین طبق آمارهای منتشر شده توسط اداره آمار بریتانیا  تولید مواد شیمیایی، محصولات دارویی و فلزات اساسی در ماه آوریل کاهش شدید داشته است.

سی ان ان همچنین گزارش داده است که شرکت‌ها از دولت بریتانیا خواسته‌اند که تکلیف بریگزیت را مشخص کند چرا که تاکنون دو بار بریگزیت به تعویق افتاده است و کشور روز به روز در یک بحران سیاسی غرق می‌شود.

ترزا می از سمت خود استعفا کرده و اصلا معلوم نیست که بریگزیت اتفاق خواهد افتاد یا نه. از طرف دیگر جانشینان بالقوه وی اعلام کرده اند که در تاریخ 31 اکتبر بریتانیا را از اتحادیه جدا خواهند کرد.

داده‌های مربوط به بخش خدمات، تولید و همچنین ساختمان در کشور این نتیجه‌گیری را تقویت می‌کند که اقتصاد بریتانیا روز به روز ضعیف‌تر خواهد شد.

 

ارسال نظر

تازه ها