کد خبر 53056

شرکت «بولت» متعلق به کشور استونی توانسته در رقابت با شرکت «اوبر» بازار اروپای مرکزی و شرقی و همچنین بسیاری از کشورهای بزرگ آفریقایی را از دست «اوبر» خارج کند اکنون موفق شده است که وارد بازار رقابتی لندن شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، شرکت «بولت» متعلق به کشور استونی که یک شرکت مربوط به حمل و نقل آنلاین مسافر است امروز وارد بازار رقابتی لندن شد و به مسافران وعده مسافرت ارزان‌تر نسبت به بزرگترین رقیب جهانی آن یعنی «اوبر» داده است. این شرکت پیش از این تحت عنوان «تاکسیفای» شناخته می‌شد.

این اتفاق یک ماه بعد از اعتصاب رانندگان اوبر در لندن به دلیل شرایط اقتصادی و همچنین قیمت‌گذاری 82 میلیارد دلاری این شرکت در زمان عرضه در بورس نیویورک رخ داد.

شرکت اوبر حدود 25 درصد از رانندگان کمیسیون دریافت می‌کند اما شرکت «بولت» گفته است که این مبلغ را کاهش می‌دهد و در دو ماه اول 7.5 درصد کمیسیون دریافت و سپس آن را به 15 درصد افزایش خواهد داد. اعتقاد این شرکت بر این است که رانندگان شادتر خدمات بهتری ارائه می‌دهند.

شرکت «بولت» استونی که توانسته بازار اروپای مرکزی و شرقی و همچنین کشورهای بزرگ آفریقایی را چنگ «اوبر» خارج کند اکنون حدود 25 میلیون راننده در 30 کشور جهان دارد.

اولین تلاش اوبر برای ورود به بازار لندن در حالی است که اداره حمل و نقل لندن مجوز فعالیت به این شرکت در لندن را صادر نکرد.

این شرکت سال گذشته از شرکت «دایملر» آلمان 175 میلیون دلار برای رقابت با شرکت «اوبر» دریافت کرد.

 

ارسال نظر

تازه ها