کد خبر 52961

چین در پنج ماه منتهی به آوریل برای خنثی کردن جنگ تجاری با آمریکا 58 تن طلا بر ذخایر طلای خود افزوده است و در ماه می نیز 16 تن طلا خریداری کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از بلومبرگ، چین همچنان به خرید طلا ادامه می‌دهد و برای ششمین ماه متوالی بر ذخایر طلای خود افزوده است.

خرید طلا توسط چین در حالی صورت می‌گیرد که این کشور اکنون در جنگ تجاری تمام عیاری با ایالات متحده به سر می‌برد به طوری که رشد این کشور تحت الشعاع قرار گرفته است.

این کشور در راستای مقابله با سیاست های تجاری آمریکا بر تنوع سبد دارایی های خود متمرکز شده است که طلا قطعا یکی از اصلی‌ترین سرمایه‌گذاری این کشور است.

طبق داده های منتشر شده، بانک خلق چین اعلام کرد میزان ذخایر طلای این کشور اکنون 61 میلیون و 610 هزار اونس است  که افزایشی معادل 16 تن در ذخایر طلای این کشور است.

D8sGdTqW4AAEKuw

در پنج ماه منتهی به آوریل چین حدود 58 تن طلا بر ذخایر طلای خود افزوده است.

دو کشور چین و روسیه استراتژی خرید طلا را در برابر سیاست های تجاری ایالات متحده و سلطه دلار بر معاملات تجاری آنها اتخاذ کرده اند.

روسیه و چین به همراه سایر کشورهای عضو بریکس در حال تلاش برای تأثیرگذاری بر قیمت طلای جهانی هستند و این کار را قصد دارند از طریق افزایش معاملات فیزیکی طلا بین خود انجام دهند.

همچنین چین در راستای تأثیرگذاری بر قیمت نفت و به چالش کشاندن سلطه پترودلار بورس نفت شانگهای را راه اندازی کرد تا بتواند بر بازار جهانی این طلای سیاه تأثیر بگذارد. چین اگرچه صادرکننده عمده نفت محسوب نمی‌شود اما به دلیل اینکه دومین واردکننده بزرگ نفت محسوب می شود می‌تواند از طریق اثرگذاری بر میزان تقاضا قیمت جهانی نفت را تغییر دهد.

 

ارسال نظر

تازه ها