کد خبر 52946

کاندیداهای تصدی سمت نخست وزیری بریتانیا امروز در حالی نهایی می شود که بوریس جانسون طبق گفته برخی منابع خبری از شانس بالایی برای تصدی این سمت برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از بلومبرگ، کاندیداهای تصدی سمت نخست وزیری بریتانیا امروز نهایی می‌شود و این در حالی است که بوریس جانسون طبق گفته این رسانه احتمال زیادی برای تصدی این سمت دارد.  

تلاش ها برای جایگزینی «ترزا می» در چند روز اخییر مهمترین وظیفه حزب محافظه‌کار انگلیس است و آنها قصد دارند که تا قبل از 20 ژوئن نخست وزیر بعدی بریتانیا را انتخاب کنند.

مهمترین وظیفه نخست وزیر بعدی بریتانیا تکمیل پروژه جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا بر مبنای رفراندوم سال 2016 این کشور است و این در حالی است که ترزا می که با این هدف روی کار آمده بود نتوانست از عهده این کار بیاید و به این ترتیب با چشمانی گریان این سمت را ترک کرد.

بوریس جانسون، مایکل گو، ساجد جاوید و جرمی هانت مهمترین کاندیداهای جایگزینی «تراز می» هستند اما به گفته برخی رسانه ها «بوریس جانسون» از شانس بالایی برای کسب این سمت برخوردار است.

بوریس جانسون همچنین مورد حمایت دونالد ترامپ در راستای جدایی کامل بریتانیا از اتحادیه اروپاست و وی وعده داده که در صورت جدایی کامل با این کشور یک قرارداد تجاری عظیم خواهد بست.

 

ارسال نظر

تازه ها