کد خبر 52944

طبق داده های گمرکی

آمارهای گمرک نشان می‌دهد که مازاد تجاری چین با ایالات متحده علارغم وضع تعرفه ها بر کالاهای چینی در ماه می حدود 7 میلیارد دلار افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، آمارهای گمرکی نشان می‌دهد که مازاد تجاری چین با ایالات متحده در ماه می با وجود وضع تعرفه ها بر 200 میلیارد دلار از کالاهای چینی حدود 7 میلیارد افزایش یافته و از 21 میلیار دلار در ماه آوریل به حدود 27 میلیارد دلار رسیده است.

همچنین مازاد تجاری چین با آمریکا از تاریخ ژانویه تا ماه می حدود 110 میلیارد و 550 میلیون دلار بوده است.

مازاد تجاری چین با ایالات متحده از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ تبدیل به موضوعی برای مناقشه تجاری بین این دو کشور شده است.

تنش تجاری بین این دو کشور از ماه گذشته شدت یافته است و از تاریخ 10 می 2019 دونالد ترامپ تعرفه 200 میلیارد دلار کالاهای وارداتی چین را از 10 درصد به 25 درصد افزایش داد. از طرف دیگر در طرف مقابل ماجرا چین نیز این تعرفه ها را تلافی کرد و بر 60 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی آمریکایی تعرفه اعمال کرد.

دولت آمریکا همچنین تهدید کرده است که قصد دارد بر باقیمانده کالاهای وارداتی از چین که رقمی بالغ بر 300 میلیارد دلار است تعرفه وضع کند و نماینده تجاری خود یعنی «رابرت لایتیزر» را مأمور بررسی این امر کرده است.

 

ارسال نظر

تازه ها