کد خبر 52823

هیلاری کلینتون از گزارش مولر سخن گفت، او بر این باور است که این گزارش کامل درست است و دخالت روسیه در این انتخابات را کامل توجیح می کند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، هیلاری کلینتون، کاندیدای ریاست جمهوری سابق دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ این اظهار نظر را در زمان حضور در مراسمی در "کالج ولسلی" همراه با مادلین آلبرایت، وزیر خارجه اسبق آمریکا مطرح کرد.

کلینتون خاطر نشان کرد: روسیه دست به یک مداخله گسترده و نظام مند در انتخابات کشور ما زد.

او خطاب به جمعیت مستمع سخنرانی خود گفت: شما نمی توانید فصل به فصل و قسمت به قسمت این گزارش را بخوانید و نتایجی را که من گرفتم نگیرید.

به گفته کلینتون، مردم از شنیدن خبرهای مربوط به یافته‌های گزارش رابرت مولر از تحقیقاتش در مورد مداخله روسیه به نفع ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ خسته شده اند و می‌خواهند به سراغ زندگی عادی خود بروند.

این وزیر خارجه سابق آمریکا اظهار کرد: مردم فقط می‌خواهند که دیگر هیچ چیز درباره این تحقیقات نشوند و به زندگی عادی خود برگردند. اما تضعیف حاکمیت قانون اصلا یک اتفاق عادی نیست. حمله به مطبوعات اصلی کاری عادی نیست. تلاش برای تضعیف یک شاخه دیگر از دولت به هیچ وجه عادی نیست.

این اظهارنظرهای کلینتون که در روز شنبه مطرح شدند، اولین اظهارنظرهای علنی او درباره موضوع ممانعت از اجرای عدالت از زمانی که رابرت مولر به قرائت بیانیه خود در تلویزیون درباره گزارشش در ماه گذشته میلادی پرداخت، محسوب می‌شوند.

این بازرس ویژه فدرال در صحبتهایش تاکید کرد، گزارش تحقیقات او ترامپ را از اتهام ممانعت از اجرای عدالت تبرئه نمی‌کند.

کلینتون قبلا هم گفته‌ بود، از نظر او مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ یکی از عوامل تاثیرگذار در باختش به ترامپ در این انتخابات بوده است.

کلینتون و آلبرایت که هر دو وزرای خارجه اسبق آمریکا هستند در این مراسم به بحث درباره وضعیت حقوق زنان در جهان و تاثیرات شبکه‌های اجتماعی و اطلاعرسانی سریع بر جامعه پرداختند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها