کد خبر 52666

دولت آمریکا اعلام کرد، گروهی از اتباع خود را که در سوریه با داعش همکاری کرده‌اند، تحویل گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور گروهی از اتباع خود را که در سوریه با داعش همکاری کرده‌اند، تحویل گرفته است.

این مقام آمریکایی گفت که این افراد، شماری زن و شش کودک هستند که پیش از این به اسارت گرفته شده بودند.

دانشگاه جورج واشنگتن آمریکا بر اساس تحقیقاتی اعلام کرد که بیش از ۳۰۰ آمریکایی به تبلیغ برای گروه تروریستی داعش در شبکه‌های اجتماعی پرداخته‌اند و از میان آنها نیز ۶۰ نفر به این گروه تروریستی پیوسته‌اند.

انتظار می‌رود افراد مسترد شده به آمریکا به جرم همکاری با داعش محاکمه شوند.

یکی از رهبران کردهای سوریه پیش‌تر اعلام کرده بود، دو زن آمریکایی و شش کودک در شمال سوریه به ایالات متحده تحویل داده شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری روسیا الیوم، درخواست بازگرداندن این افراد به آمریکا از شمال‌شرق سوریه توسط دولت واشنگتن مطرح و به کمک نیروهای کرد انجام شد.

آخرین اقدام در راستای تحویل خانواده‌ها و وابستگان داعشی‌ها هفته گذشته بود که ازبکستان ۱۴۸ کودک و زن از خانواده‌های داعش و نروژ نیز ۵ کودک یتیم از خانواده‌های وابسته به داعش را تحویل گرفتند.

دولت خودمختار کردها در شمال شرق سوریه روز یک‌شنبه از آزادی ۸۰۰ زن و کودک متعلق به خانواده‌های داعش در پاسخ به درخواست‌های بزرگان و عشایر منطقه خبر داد که در اردوگاه الهول واقع در حومه شرقی حسکه ساکن بودند. این افراد به دو شهر رقه و الطبقه منتقل شدند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها