کد خبر 52618

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در نزدیکی مرز این کشور با عربستان سعودی یک پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی-اماراتی را منهدم کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ارتش یمن اعلام کرد که یک فروند پهپاد (هواپیمای بدون سرنشین) متعلق به ائتلاف سعودی و اماراتی را در داخل خاک عربستان هدف قرار داده و آن ر ا منهدم کرده است.

یک منبع نظامی یمنی پنجشنبه (۱۶ خرداد) اعلام کرد نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور، این پهپاد تجسسی متعلق به ائتلاف مذکور را در نزدیکی «جبل السدیس» واقع در مرز استان نجران عربستان سعودی سرنگون کرده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی المسیره به نقل از منبعی در یگان تک‌تیر‌اندازان ارتش یمن، نیروهای این کشور طی ساعت‌های گذشته در جبهه‌های نجران و جیزان (واقع در مرز عربستان با یمن) نیز موفق شده‌اند یک نیروی مزدور را از پای درآورده و ۲۷ تن دیگر را زخمی کنند.

از سوی دیگر، طی ۲۴ ساعت گذشته نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در امتداد مرزهای عربستان با یمن موفق شده‌اند ۲۰ مقر ارتش سعودی را در نجران به کنترل خود درآورند.

 


لباس نیروهای گارد مرزی عربستان


غنایمی که یمنی‌ها از ارتش سعودی گرفتند

 

این موفقیت ارتش یمن در حالی رقم می‌خورد که «محمد بن سلمان»، ولی‌عهد سعودی به مناسبت تعطیلات عید فطر همانند سال‌های قبل برای تقویت روحیه مرزبانان و نیروهای سعودی مستقر در مرز به مناطق جنوبی سفر و با آن‌ها دیدار کرد.

ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان سعودی و با مشارکت گسترده امارات متحده عربی از ششم فروردین ۱۳۹۴ برای سرکوب انقلاب در یمن و جلوگیری از قدرت گیری انصارالله این کشور به یمن حمله کرد. به رغم حمایت سیاسی و تسلیحاتی انگلیس، فرانسه، آمریکا، آلمان و برخی کشورهای عربی از این ائتلاف، متجاوزان دستاوردهای ناچیزی داشته‌اند و به اهداف اعلام شده خود هنوز دست نیافته‌اند./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها