کد خبر 52463

رهبر حزب کارگر انگلیس در واکنش به توهین رئیس جمهور آمریکا به شهردار لندن گفت: از هجوم انجام شده به شهردار شهرمان از سوی ترامپ احساس ناامیدی شدیدی کردم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس در واکنش به توهین «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به «صادق خان» شهردار لندن گفت: از هجوم انجام شده به شهردار شهرمان از سوی ترامپ احساس ناامیدی شدیدی کردم.

وی در ادامه سخنرانی خود گفت: مشکلات را نمی‌توان از طریق جنگ حل کرد بلکه باید پیشینه درگیری‌ها را درک کرد. ما خواستار همکاری با همگان در این چارچوب هستیم. 

کوربین گفت: جهان امروز شاهد بحران پناهندگان است و ما باید با آنها همانند برادرانمان و نه دشمنانمان رفتار کنیم.

رهبر حزب کارگر انگلیس در ادامه با اشاره به ترامپ گفت: مهمان امروزمان را دعوت می‌کنیم که درباره جهان یکپارچه و متحد در امنیت و خلع سلاح به خوبی فکر کند.

ترامپ و صادق خان طی روزهای اخیر به شدت از یکدیگر انتقاد کرده‌اند. رئیس جمهور آمریکا امروز و در کنفرانس خبری مشترک با «ترزا می» نخست وزیر مستعفی انگلیس گفت: صادق خان نیروی منفی بوده و به وظایفش به خوبی عمل نمی‌کند و باید بر روی وظایف خود تمرکز کند.

ترامپ درست دقایقی قبل از ورود به لندن نیز در یک پیام توییتری به شدت از «صادق خان» شهردار لندن انتقاد کرد و او را یک «بازنده کامل» توصیف کرده بود. 

شهردار لندن نیز توییت‌های توهین‌آمیز «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا علیه خود را «توهین‌های بچه‌گانه» توصیف کرده است/ فارس

 

ارسال نظر

تازه ها