کد خبر 52388

رئیس‌جمهور آمریکا هنگام دیدار با ملکه انگلیس در کاخ باکینگهام دستان ملکه انگلیس را بر خلاف پروتکل‌های تشریفات فشرد.

 به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، نحوه دست دادن «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا با رهبران کشورهای دنیا یکی از مسائلی بوده که در اکثر سفرهایش خبرساز شده است. او این بار هم در سفر به انگلیس به طرزی خاص با ملکه این کشور دست داد. 

در فیلمی که رسانه‌های نزدیک به خاندان سلطنتی انگلیس از لحظه رویارویی ترامپ و ملکه منتشر کرده‌اند او با دستهای حالت مشت‌کرده به دستهای ملکه ضربه می‌زند. کاربران فضای مجازی و رسانه‌های انگلیس گفته‌اند این اقدام بر خلاف پروتکل‌های تشریفات صورت گرفته است. 

دست دادن ترامپ پیش از این با رهبران سایر کشورها از جمله با نحست‌وزیر ژاپن و رئیس‌جمهور فرانسه هم خبرساز شده است. او عادت دارن با فشردن دست طرف مقابل و کشیدن آن به سمت خود به نوعی در برابر طرف مقابل قدرت‌نمایی کند. 

کارشناسان علوم رفتاری و به ویژه متخصصانی که زبان تن و اطوار بدنی افراد را تحلیل می‌کنند نوع دست دادن ترامپ را یکی دیگر از نمودهای شخصیت «خودشیفته» او و رفتاری برای تأکید بر سلطه بر طرف مقابل ارزیابی می‌کنند. 

این کارشناسان می‌گویند ترامپ قصد انتقال این پیام را دارد که او اصطلاحاً «مرد آلفا» است: ینی در جایگاه سلطه قرار دارد و کنترل امور در دست او است. /فارس

ارسال نظر

تازه ها