کد خبر 52370

دونالد ترامپ در یک سفر رسمی وارد بریتانیا و اکنون کاخ باکینگهام شضده و رسما مورد استقبال ملکه قرار گرفت و این در حالی است که قرار است اعتراضاتی علیه سفر او شکل بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از بی بی سی، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای دیداری رسمی وارد بریتانیا شد. وی در کاخ باکینگهام با ملکه الیزابت دیدار کرده است.

ایر فورس وان، هواپیمای ویژه رئیس جمهور آمریکا در ساعت ۹ صبح به وقت محلی در فرودگاه استنستد در شمال لندن به زمین نشست.

او و همسرش، ملانیا ترامپ امشب در ضیافتی رسمی در کاخ باکینگهام میهمان ملکه الیزابت دوم خواهند بود

قرار است در اعتراض به سفر او به بریتانیا، گردهمایی‌های در شهرهایی چون لندن، منچستر، بلفاست و برمینگام شکل بگیرد.

دونالد ترامپ در آستانه سفرش به بریتانیا به روزنامه سان گفته بود که او از رهبری بوریس جانسون در حزب محافظه‌کار برای اینکه نخست‌وزیر بعدی بریتانیا شود حمایت می‌کند.

او آقای جانسون را فردی "بسیار با استعداد" خوانده که کارش را "به نحو احسن" انجام خواهد داد.

آقای ترامپ پیشتر گفته بود که بریتانیا باید بدون هیچ توافقی از اتحادیه اروپا خارج شود.

او همچنین به روزنامه تایمز گفته که نایجل فاراژ، رهبر حزب نوپای برگزیت باید در مذاکرات دولت بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا نقش داشته باشد.

حزب برگزیت اخیرا بیشترین کرسی‌های بریتانیا در پارلمان اتحادیه اروپا را به دست آورد.

دونالد ترامپ پس از ورودش به لندن از کلیسای وست‌مینستر در مرکز پایتخت دیدار خواهد کرد و سپس برای عصرانه پرنس چارلز، ولیعهد بریتانیا و کامیلا، همسرش را خواهد دید.

صبح روز سه شنبه آقای ترامپ در یک صبحانه کاری با حضور مدیران شرکت‌های بزرگ بریتانیایی و آمریکایی در کاخ سنت جیمز با ترزا می دیدار خواهد کرد.

این دو سپس گفت‌وگوهای خود را در دفتر نخست وزیر ادامه خواهند داد و در پی آن در نشستی خبری حضور می‌یابند.

قرار است خانم می درباره موضوعات مختلف از جمله تغییرات آب و هوایی با آقای ترامپ صحبت کند.

این آخرین دیدار رسمی ترزا می در مقام نخست وزیر با یکی از رهبران جهان خواهد بود. قرار است او روز هفتم ژوئن و پس از پایان سفر آقای ترامپ از نخست وزیری بریتانیا کنار رود.

روز سه‌شنبه "تظاهرات سراسری" در اعتراض به سفر آقای ترامپ از ساعت ۱۱ صبح در میدان ترافالگار در نزدیکی دفتر نخست وزیر بریتانیا آغاز می‌شود.

سال گذشته در جریان دیدار غیر رسمی آقای ترامپ به بریتانیا پلیس لندن برای برقراری نظم و حفظ امنیت آقای ترامپ و همراهانش حدود ۱۸ میلیون پوند هزینه کرد.

آقای ترامپ روز چهارشنبه به شهر پورتسموث در جنوب بریتانیا خواهد رفت و در هفتاد و پنجمین سالگرد اعزام نیروهایی بریتانیایی به جبهه نرماندی در شمال فرانسه برای مقابله با نیروهای آلمان نازی در جریان جنگ جهانی دوم شرکت خواهد کرد.

او سپس برای ملاقات با لیو واردکار، نخست وزیر ایرلند به شهر شانون، در جنوب غربی این کشور خواهد رفت. آقای ترامپ در ایرلند سری هم به زمین‌های گلف خود خواهد زد.

 

 

ارسال نظر

تازه ها