کد خبر 52335

مؤسسه مالی بزرگ دنیا «جی پی مورگان» پیش‌بینی خود از نرخ بازدهی اوراق خزانه را کاهش داده و به 1.75 درصد رسانده است در حالی که گلدمن ساکس نرخ بازدهی 2.80 را برآورد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از بلومبرگ، مؤسسه مالی بزرگ «جی پی مورگان» پیش‌بینی خود از نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا را به دلیل تأثیرات جنگ تجاری آمریکا با کشورها و همچنین احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو کاهش داد.

دو تن از تحلیل‌گران ارشد مؤسسه مالی «جی پی مورگان» در پژوهشی نوشتند «جنگ تجاری آمریکا با کشورهای چین، مکزیک و هند در حال اثرگذاری بر شاخص اطمینان مشاغل است».

نتایج تحقیقات این تحلیل‌گران به این شکل است که در پایان سال 2019 نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا به 1.75 درصد کاهش پیدا خواهد کرد و این در حالی است که پیش از این پیش‌بینی‌ها در سطح 2.45 درصد بود و نرخ بازدهی اوراق اکنون در بازارهای آسیایی نیز 2.13 درصد است. پیش‌بینی «جی پی مورگان» در ماه مارس سال 2020 برای اوراق خزانه 10 ساله نیز 1.65 درصد است.

همچنین این مؤسسه مالی پیش‌بینی کرده است که نرخ بازدهی اوراق خزانه دو ساله آمریکا در ماه دسامبر به 1.40 درصد خواهد رسید و در ماه مارس سال 2020 به 1.30 درصد کاهش خواهد یافت.

پیش‌بینی‌ها همچنین حاکی از این است که نرخ رشد اقتصادی در آمریکا در سه ماهه دوم 1 درصد و در سه ماهه سوم 1.5 درصد خواهد بود.

558x-1

جی پی مورگان از طرف دیگر اعلام کرده است که فدرال رزرو آمریکا هم در ماه سپتامبر و هم در دسامبر نرخ بهره را برای افزایش نرخ تورم به سطح 2 درصد کاهش خواهد داد.

این پیش‌بینی‌ها در حالی است که «جیمی دیمون» رئیس اجرایی این مؤسسه مالی بزرگ دنیا قبل از آغاز جنگ تجاری مجدد بین چین و آمریکا گفته بود که در یک روند تاریخی نرخ بازدهی اوراق خزانه بسیار پایین است و احتملا این نرخ بازدهی به 4 درصد خواهد رسید. 

از طرف دیگر پیش‌بینی «جی پی مورگان» با پیش‌بینی «گلدمن ساکس» اختلاف فاحشی دارد چرا که گلدمن ساکس نرخ بازدهی 2.80 درصد را برای اوراق خزانه برآورد کرده است.

 

 

ارسال نظر

تازه ها