کد خبر 52176

بیانیه دولت چین درباره جنگ تجاری

دولت چین در بیانیه ای که در صفحه توئیتر منتشرشد اعلام کرد که شروع جنگ تجاری نه تنها آمریکا را دوباره قدرتمند نکرده است بلکه بر عکس به اقتصاد این کشور آسیب زده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دولت چین روز یکشنبه اعلام کرد که شروع جنگ تجاری آمریکا «نه تنها آمریکا را دوباره قدرتمند نکرده است» بلکه بر عکس به اقتصاد آمریکا آسیب زده است. دولت چین همچنین در این بیانیه تأکید کرده است که اگر قرار است راه حلی از طریق مذاکرات صورت بگیرد توافقی بر روی اصول بنیادی دو کشور وجود نخواهد داشت.

انتقاد شدید دولت چین از اقدامات آمریکا آخرین مورد از افزایش تنش بین دو اقتصاد بزرگ جهانی است که باعث ریزش بازارها و همچنین حاکم کردن ترس بر بازارهای جهانی شده است.

درگیری تجاری بین آمریکا و چین در هفته‌های اخیر دوباره شدت گرفته است و به دستور ترامپ آمریکا تعرفه 200 میلیارد دلار از کالاهای چینی را از 10 درصد به 25 درصد افزایش داد، اقدامی که در تاریخ تجاری بین دو کشور کم سابقه بوده است.

دولت چین در ادامه بیانیه خود آورده است «اقدام آمریکا در وضع تعرفه منجر به ارتقای رشد اقتصادی در آمریکا نشده است، در عوض آسیب‌هایی جدی به اقتصاد ایالات متحده زده است.». دولت چین در این بیانیه از افزایش هزینه های تولید و همچنین بالا رفتن قیمت کالاهی مصرفی به عنوان دو عاملی نام برده است که به رشد اقتصادی آمریکا آسیب زده اند.

دولت چین به تلافی وضع تعرفه توسط آمریکا بر 60 میلیارد دلار از کالاهای آمریکایی از 5 تا 25 درصد تعرفه اعمال کرد.

جنگ تجاری بین آمریکا و چین ماه گذشته بعد از شکست مذاکرات تجاری در آخرین دور گفتگوهای تجاری بین دو کشور در واشنگتن دوباره آغاز شد و این دو کشور بدون هیچ توافق تجاری میز مذاکره را ترک کردند.

شکست مذاکرات تجاری بین دو کشور در حالی صورت گرفته است که هر دو کشور یکدیگر را متهم به عامل اصلی به نتیجه نرسیدن مذاکرات تجاری دانستند.

ارسال نظر

تازه ها