کد خبر 51431

یک مقام پلیس لندن از افزایش فشار برای محاکمه بیش از هزار و ۱۰۰ نفری خبر داد که در جریان اعتراضات ماه گذشته معترضان به تغییرات اقلیمی بازداشت شدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  یک مقام پلیس لندن از افزایش فشار برای محاکمه بیش از هزار و ۱۰۰نفری خبر داد که در جریان اعتراضات گروه «شورش علیه انقراض» (Extinction Rebellion) در ماه گذشته بازداشت شدند.

ماه گذشته اعضای گروه شورش علیه انقراض که به سیاست‌های دولت در زمینه آب و هوایی اعتراض داشتند، خیابان‌ها و مسیرهای مرکزی شهر لندن را مسدود کرده بودند.

در جریان ۱۰ روز اعتراض گسترده در ماه آوریل، هزار و ۱۳۰ نفر به اتهام ارتکاب جرایم مختلف بازداشت شدند.

لورنس تیلور معاون رئیس پلیس لندن گفت که پلیس در صدد است تا مانع استفاده از شیوه‌های مشابه توسط سایر گروه‌ها شود.

گفتنی است، فعالان حفاظت از محیط زیست عضو گروه «شورش علیه انقراض» ۱۵ آوریل ماه گذشته، پل «واترلو» و چندین چهارراه در مرکز پایتخت انگلیس را مسدود کردند.

این فعالان از آن تاریخ هر روز در مناطق پر تردد لندن به بر پا کردن چادر و اعتراض پرداخته‌اند و رفت و آمد خودروها را با مشکل روبرو ساخته‌اند.

۳ درخواست اصلی این گروه از دولت انگلیس این است که حقیقت را به مردم درباره وضعیت محیط زیست و تغییرات آب و هوایی بگوید، تا سال ۲۰۲۵ ضایعات سوخت‌های کربنی را به صفر برساند و به مجمعی از شهروندان اجازه دهد تا بر روند بحث و چاره‌اندیشی درباره وضعیت محیط زیست و آب و هوا نظارت داشته باشند./مهر

 

ارسال نظر

تازه ها